عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

گستره عفت و پاکدامنی بالاتر از حجاب است

گستره عفت و پاکدامنی بالاتر از حجاب است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:32 ب.ظ

کارشناس مسائل خانواده، با تشریح جایگاه مسئله عفاف و حجاب در دین مبین اسلام، گستره عفت و پاکدامنی را بالاتر از حجاب دانست.
 
حجت الاسلام دکتر حسین دهنوی، کارشناس مسائل خانواده، در نشست هم اندیشی فرهنگ عفاف و حجاب که صبح امروز(۳ بهمن) به همت دفتر امور بانوان فرمانداری و موسسه خیریه مریم عذرا، در سالن اجتماعات فرمانداری اندیمشک برگزار شد، ضمن تشریح جایگاه مسئله عفاف و حجاب در دین مبین اسلام، گفت: گستره عفت و پاکدامنی بالاتر از حجاب است.

وی خاطر نشان کرد: جامعه ای مسیر کمال و ترقی را به درستی خواهد پیمود که افراد آن در کلام، رفتار، الگو، اخلاق و منش نسبت به عفیف بودن پای بند باشند.

حجت الاسلام دهنوی، افزود: پای بند بودن پدر و مادر به مسئله حجاب در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و نهادینه شدن این فرهنگ ارزشی در سطح جامعه بسیار مفید است.

وی در ادامه به سؤالات مطرح شده بانوان در حوزه های فرهنگی، روان شناسی، مسائل اجتماعی و ازدواج با تکیه بر اصول خود باوری، اعتماد به نفس، مقید بودن به تکالیف شرعی، توجه به خواسته های منطقی و پرهیز از برخورد های چکشی جوانان پاسخ داد.
gh_Golpa

gh_Golpa
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 1224
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها