عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

رييس سازمان جهاد کشاورزي استان: سيستان و بلوچستان ظرفيت کشت 14 نوع محصول خارج از فصل را دارد

رييس سازمان جهاد کشاورزي استان: سيستان و بلوچستان ظرفيت کشت 14 نوع محصول خارج از فصل را دارد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:33 ب.ظ

رييس سازمان جهاد کشاورزي سيستان و بلوچستان گفت: استان با برخورداري از شرايط اقليمي متنوع فرصت مناسبي براي ظرفيت کشت 14 نوع محصول خارج از فصل شامل ميوه‌هاي گرمسيري، سبزي و صيفي جات را دارد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه سيستان وبلوچستان، کيخا در جشنواره برداشت هندوانه خارج فصل که با حضور مسئولان محلي چابهار در باهو کلات اين شهرستان برگزار شد، افزود: 18 هزار هکتار از اراضي استان زير کشت هندوانه رفته که از اين ميزان 10 هزار هکتار هندوانه خارج از فصل بوده است که بيشترين ميزان در باهو کلات به بار نشسته است.

وي ميزان توليد هندوانه خارج از فصل را 260 هزار تن عنوان کرد که علاوه بر مصرف داخل کشور و تامين هندوانه شب يلدا، بخشي از آن نيز به کشورهاي حوزه خليج فارس و ترکيه صادر مي‌شود.

وي بيان کرد: توليد هندوانه خارج از فصل موجب افزايش ميزان درآمد و اشتغال در بخش کشاورزان شده است.

کيخا در پايان هدف از برگزاري اين چشنواره را تشويق کشاورزان براي توليد محصولات خارج از فصل با محوريت هندوانه، ارائه يافته‌هاي نوين علمي براي بهره‌برداران، تعامل بين مسئولان و کشاورزان، معرفي محصولات خارج از فصل ذکر کرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها