عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شهر "زواره" سقوط کرد/ کشتار مردم "الزاویه" به دست گردانهای قذافی

شهر "زواره" سقوط کرد/ کشتار مردم "الزاویه" به دست گردانهای قذافی
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:36 ب.ظ

رسانه ها از آزاد شدن شهر "زواره" در غرب پایتخت لیبی از چنگال مزدوران و نیروهای وابسته به رژیم دیکتاتوری این کشور و همچنین کشته و زخمی شدن 47 نفر از مردم بیگناه در گردانهای قذافی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، شبکه های الجزیره و العربیه از سقوط شهر زواره و تسلط نیروهای مردمی بر آن پس از بیرون راندن مزدوران رژیم قذافی خبر دادند.

از سوی دیگر در حملات گردانهای قذافی به مردم تحت محاصره شهر الزاویه، دست کم 7 نفر کشته و 40 نفر دیگر زخمی شده اند.

الجزیره نیز از استعفای علی هویدی مدیر اداره امنیتی بنغازی و پیوستن وی به انقلاب مردمی خبر داد.

از سوی دیگر وزیر کشور ایتالیا درباره وقوع فاجعه انسانی در لیبی به سبب ادامه کشتار بی رحمانه مردم به دست مزدوران و عوامل رژیم قذافی هشدار داده است.

سیف الاسلام قذافی در اظهاراتی فریبکارانه منکر هر گونه بمباران شهرها از سوی جنگنده های رژیم لیبی شد؛ فرزند دیکتاتور لیبی ادعا کرد : ما نمی توانیم اجازه دهیم که کشتار انجام شود.

از سوی دیگر رژیم قذافی فشارهای زیادی را بر دیپلماتها و سفرای خود در کشورهای مختلف برای جلوگیری از استعفا و پیوستن آنها به مردم اعمال می کند، تا کنون سفرای لیبی در چندین کشور با کناره گیری از مقام خود به انقلاب مردمی پیوسته اند.

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها