عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پاسخ منفي کنفدراسيون فوتبال آسيا به درخواست عجيب قطري‌ها

پاسخ منفي کنفدراسيون فوتبال آسيا به درخواست عجيب قطري‌ها
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:38 ب.ظ

به دنبال درخواست غير حرفه‌يي و غيراصولي فدراسيون فوتبال قطر، کنفدراسيون فوتبال آسيا اعلام كرد كه ديدار استقلال و السد در تاريخ مقرر در تهران برگزار مي شود.

 

به گزارش ايسنا، به دنبال ارسال نامه عجيب باشگاه السد قطر به کنفدراسيون فوتبال آسيا و درخواست برگزاري بازي تيم هاي استقلال تهران و السد قطر در ليگ قهرمانان آسيا در كشوري به غير از ايران به دليل مسائل امنيتي، دبيرکل فدراسيون فوتبال با ارسال نامه اي به کنفدراسيون فوتبال آسيا، باعث شد تا AFC، تقاضاي قطري ها مبني بر انجام ديدار در زمين بيطرف را مردود اعلام کند و اين ديدار در تاريخ اعلام شده در ورزشگاه آزادي تهران برگزار شود.

پس از ارسال نامه قطري ها به کنفدراسيون فوتبال آسيا و نامه کنفدراسيون فوتبال آسيا به فدراسيون فوتبال ايران، مهدي محمد نبي دبيرکل فدراسيون فوتبال، در نامه اي به "آلکس سوسي" دبيرکل کنفدراسيون فوتبال آسيا نوشت:«به خاطر نامه اي که 22 فوريه به فدراسيون فوتبال ايران ارسال کرديد تشکر مي کنم. در کشور ما در حال حاضر بسياري از توريستهاي خارجي، ديپلماتهاي کشورهاي مختلف و همينطور تيم هاي خارجي مختلف حضور دارند که توجه شما را به ليست کامل تيم هايي که در حال حاضر در ايران حضور دارند جلب مي کنيم:

 

1-تيم ملي قرقيزستان که براي شرکت در رقابتهاي مقدماتي المپيک 2012 لندن به ديدار تيم ملي اميد ايران خواهد آمد.

 

2-تيم ملي فوتسال برزيل که براي انجام سه بازي دوستانه با تيم ملي فوتسال ايران به ايران آمده است.

 

3-تيم ملي فوتسال بانوان اوکراين که براي انجام سه بازي دوستانه با تيم ملي فوتسال بانوان ايران به ايران آمده است.

 

4-هشت کشور خارجي که براي شرکت در رقابتهاي بين المللي کشتي آزاد، جام تختي در ايران به سر مي برند.

 

بنابراين ما باور داريم که نامه فدراسيون فوتبال قطر درباره شرايط ايران بدون مطالعه و بررسي لازم بوده است.

 

فدراسيون فوتبال ايران شرايط لازم براي برگزاري رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا را در ايران تضمين مي کند که اين رقابتها در فضاي مناسب و درچارچوب مقررات و تمهيدات لازم انجام مي شود.

 

اما يک موضوع ديگر در اين باره مربوط به باشگاه السد قطر است. اينکه متاسفانه اين باشگاه با چشم پوشي نسبت به ارسال کپي پاسپورت به موقع و نقض ماده A قانون 44 رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا عمل کرده، اما فدراسيون فوتبال ايران مهربانانه و محترمانه با درک شرايط با اين باشگاه برخورد کرد تا هيچ مشکلي براي اين باشگاه پيش نيايد و ويزاهاي آنان به راحتي صادر شود.

 

با تشکر به خاطر توجه شما ، مهدي محمد نبي »

 

پس از ارسال اين نامه و بررسي هايي که کنفدراسيون فوتبال آسيا انجام داد ، آلکس سوسي دبيرکل کنفدراسيون فوتبال آسيا در نامه اي به فدراسيون فوتبال قطر نوشت:

«دبير کل فدراسيون فوتبال قطر

 

پيرو نامه شما به کنفدراسيون فوتبال درباره بازي استقلال ايران و السد قطر در روز يک مارچ 2011 ، کنفدراسيون فوتبال آسيا نامه شما را در روز 22 فوريه دريافت کرد و ما تمامي موارد را در اين باره بررسي کرديم و ضمانت و تاييد ايران را گرفتيم که برگزاري اين بازي به مشکل نمي خورد.

 

کنفدراسيون فوتبال آسيا مطمئن است که بازي استقلال ايران و السد قطر در تاريخ يک مارچ 2011 همانطور که از قبل مشخص شده بود برگزار خواهد شد و نامه فدراسيون فوتبال ايران به پيوست، ضمانت مي کند که برگزاري اين ديدار در تهران در بهترين شرايط انجام خواهد شد.

 

کنفدراسيون فوتبال آسيا از توجه شما به اين تصميم تشکر مي کند و از اينکه براي برگزاري اين بازي همکاري مي کنيد، اين بازي با روحيه بالاي ورزشکاري برگزار شود بار ديگر از شما تشکر مي کند.

 

آلکس سوسي ، دبير کل کنفدراسيون فوتبال آسيا »

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها