عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

موج تظاهرات مردم جهان عليه جنايات قذافي

موج تظاهرات مردم جهان عليه جنايات قذافي
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:40 ب.ظ

دهها هزار تن از شهروندان عرب و غيرعرب مقيم کشورهاي اروپايي و آسيايي به منظور ابراز همبستگي با مردم ليبي ، روز چهارشنبه تظاهرات گسترده اي برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) شرکت‌کنندگان در اين تظاهرات شعارهايي در حمايت از خواست مردم انقلابي ليبي در برخورداري از آزادي و دموکراسي سر دادند و از مقام‌هاي طرابلس خواستند به اقدامات خشونت‌آميز و سرکوبگرانه و قتل تظاهرکنندگان پايان دهند.

دهها تن از مردم مصر در اسکندريه و ليبيايي‌هاي مقيم اين شهر با برپايي تظاهراتي مقابل کنسولگري ليبي از کشورهاي جهان خواستند تا از درخواست‌هاي مردم ليبي براي برخورداري از آزادي حمايت کنند و درباره وقوع فاجعه انساني قذافي عليه تظاهرات کنندگان و بايکوت خبري هشدار دادند.

مردم سوريه هم به ديگر مردم جهان و ملت‌هاي عرب پيوستند تا خشم خود را از اقدامات سرکوبگرانه نظام ليبي عليه مردم ابراز کنند. آنان خواستار اعمال فشار بر قذافي به منظور متوقف کردن کشتارها و کناره گيري از قدرت شدند.

دهها تن از دانشجويان و شهروندان ليبي مقيم پايتخت اتريش به منظور همبستگي با هموطنان خود دست به تظاهرات زدند و به دليل اقدامات ضد بشري قذافي، وي را تهديد کردند که محاکمه و به قصاص خواهد رسيد.

همچنين در پاريس ليبيايي‌هاي مقيم اين شهر تظاهراتي را در تاييد انقلاب مردم کشورشان برپا کردند و شرکت کنندگان شعارهايي براي بركناري قذافي و محکوميت اقدامات وي در کشتار مردم سردادند.

اقليتهاي عربي و ليبي در کانادا نيز تظاهراتي در همبستگي با انقلاب مردم ليبي برگزار کردند و از سازمان ملل و ديگر مراکز بين المللي خواستند تا وارد عمل شوند و قذافي را براي متوقف کردن عمليات کشتار تحت فشار قرار دهند.

در سئول پايتخت کره جنوبي نيز دهها تن از اقليتهاي عربي و نيز مردم اين کشور اقدام به تظاهرات در برابر سفارت ليبي در اين کشور کردند.

آنان ضمن تاکيد بر به حق بودن خواست مردم ليبي در برخورداري از آزادي و دموکراسي خواستار توقف فوري اقدامات سرکوبگرانه شدند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها