عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

موج تظاهرات مردم جهان عليه جنايات قذافي

موج تظاهرات مردم جهان عليه جنايات قذافي
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:40 ب.ظ

دهها هزار تن از شهروندان عرب و غيرعرب مقيم کشورهاي اروپايي و آسيايي به منظور ابراز همبستگي با مردم ليبي ، روز چهارشنبه تظاهرات گسترده اي برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) شرکت‌کنندگان در اين تظاهرات شعارهايي در حمايت از خواست مردم انقلابي ليبي در برخورداري از آزادي و دموکراسي سر دادند و از مقام‌هاي طرابلس خواستند به اقدامات خشونت‌آميز و سرکوبگرانه و قتل تظاهرکنندگان پايان دهند.

دهها تن از مردم مصر در اسکندريه و ليبيايي‌هاي مقيم اين شهر با برپايي تظاهراتي مقابل کنسولگري ليبي از کشورهاي جهان خواستند تا از درخواست‌هاي مردم ليبي براي برخورداري از آزادي حمايت کنند و درباره وقوع فاجعه انساني قذافي عليه تظاهرات کنندگان و بايکوت خبري هشدار دادند.

مردم سوريه هم به ديگر مردم جهان و ملت‌هاي عرب پيوستند تا خشم خود را از اقدامات سرکوبگرانه نظام ليبي عليه مردم ابراز کنند. آنان خواستار اعمال فشار بر قذافي به منظور متوقف کردن کشتارها و کناره گيري از قدرت شدند.

دهها تن از دانشجويان و شهروندان ليبي مقيم پايتخت اتريش به منظور همبستگي با هموطنان خود دست به تظاهرات زدند و به دليل اقدامات ضد بشري قذافي، وي را تهديد کردند که محاکمه و به قصاص خواهد رسيد.

همچنين در پاريس ليبيايي‌هاي مقيم اين شهر تظاهراتي را در تاييد انقلاب مردم کشورشان برپا کردند و شرکت کنندگان شعارهايي براي بركناري قذافي و محکوميت اقدامات وي در کشتار مردم سردادند.

اقليتهاي عربي و ليبي در کانادا نيز تظاهراتي در همبستگي با انقلاب مردم ليبي برگزار کردند و از سازمان ملل و ديگر مراکز بين المللي خواستند تا وارد عمل شوند و قذافي را براي متوقف کردن عمليات کشتار تحت فشار قرار دهند.

در سئول پايتخت کره جنوبي نيز دهها تن از اقليتهاي عربي و نيز مردم اين کشور اقدام به تظاهرات در برابر سفارت ليبي در اين کشور کردند.

آنان ضمن تاکيد بر به حق بودن خواست مردم ليبي در برخورداري از آزادي و دموکراسي خواستار توقف فوري اقدامات سرکوبگرانه شدند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها