عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

چاد شریک قذافی در سرکوب معترضین / حمله مزدوران به مردم شهر مصراته

چاد شریک قذافی در سرکوب معترضین / حمله مزدوران به مردم شهر مصراته
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:40 ب.ظ

اعزام نیرو به لیبی برای سرکوب معترضین از سوی چاد و لغو پروازهای ایتالیا به لیبی و ادعاهای مضحک پسر معمر القذافی از آخرین تحولات قیام مردمی این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، یک عضو دادگاه جنایی بین المللی اعلام کرد : رئیس جمهور چاد برای اعزام نیرو در سرکوب قیام مردمی لیبی تلاش می کند.

سیف الاسلام پسر معمر القذافی دیکتاتور لیبی مدعی شده است زندگی عادی در شهرهای لیبی در جریان است و بمباران شهرهای مختلف لیبی دروغ است.

الجزیره نیز گزارش داد که وزیر دادگستری مستعفی لیبی از کشورهای دنیا خواست که از ملت لیبی حمایت کنند. وی اظهار داشت که مردم لیبی خواهان مذاکره نیستند و هیچ راه حلی جز کناره گیری معمر القذافی از قدرت را نمی پذیرند.

رویترز نیز اعلام کرد : عوامل معمر القذافی به معترضین در نزدیکی "مصراته" حمله کرده اند که این حمله منجر به کشته و زخمی شدن شماری از معترضین شده است.

در شهر الزاویه نیز حمله گردان های قذافی سبب کشته شدن دست کم 10 نفر و زخمی شدن 40 نفر دیگر شده است. هم اکنون در شهر زواره در غرب طرابلس نیز تظاهرات معترضین علیه رژیم دیکتاتوری قذافی آغاز شده است.

خطوط هواپیمایی ایتالیا نیز به دلیل مسائل امنیتی پروازهای خود را به لیبی قطع کرده است.

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها