عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

جبهه ملي نجات ليبي: قبايل ليبي پيشنهاد ميليوني قذافي را رد كردند

جبهه ملي نجات ليبي: قبايل ليبي پيشنهاد ميليوني قذافي را رد كردند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:43 ب.ظ

رييس دفتر جبهه ملي نجات ليبي گفت: رژيم قذافي تلاش بسياري کرده است تا با پرداخت ميليون‌ها دلار به قبايل ليبيايي، آنان را تطميع کند اما قبايل دست رد به سينه‌اش زدند و وي را ناکام گذاشتند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) سالم سالم رييس دفتر جبهه ملي نجات ليبي، همچنين از اقدام مصطفي عبدالجليل وزير دادگستري اين کشور مبني بر استعفا از سمت خود در اعتراض به سرکوب تظاهرکنندگان تمجيد کرد.

وي گفت: وزير دادگستري ليبي در حمايت از مردم و انقلابيون ليبي و در راستاي پيوستن به مردم اقدام به استعفا کرد.

رييس دفتر جبهه ملي نجات ليبي اعلام کرد: کنترل همه شهرهاي کشور به جز برخي مناطق طرابلس پايتخت ليبي از دست رژيم مستبد معمر قذافي خارج شده و به دست مردم انقلابي افتاده است.

وي تصريح کرد: به رغم اينکه رژيم قذافي همه قدرت و امکانات خود را براي سرکوب تظاهرکنندگان به کار گرفته و حتي به استفاده از هواپيماها و جنگنده‌ روي آورده اما نتوانسته است بر اراده مردم غالب شود و کنترل همه شهرهاي ليبي به استثناي برخي مناطق پايتخت به دست مردم انقلابي افتاده است.

سالم افزود: مزدوران آفريقايي و وابستگان رژيم قذافي که در طول حکومت چهل و دو ساله وي کشور را غارت کرده‌اند، اکنون نمي توانند کاري براي قذافي انجام دهند و درتلاشند تا از کشور فرار کنند.

همچنين دبير کل جنبش ملي ليبي گفت: شرق ليبي که به منزله شريان حيات اقتصادي اين کشور به شمار مي‌رود، با همه شهرهايش از سيطره قذافي خارج و به دست مردم افتاده است.

مفتاح لملوم دبيرکل جنبش ملي ليبي اظهار داشت: در غرب ليبي هم قذافي فقط کنترل بخش هايي از پايتخت به ويژه منطقه باب العزيزيه را در دست دارد اما شهرهايي مانند مصراته، بني‌وليد و الزاويه که بيشترين مردم منطقه غرب ليبي درآن جا ساکنند، ديگر تحت کنترل رژيم حاکم نيست.

وي سخنراني معمر قذافي را به مثابه دست و پا زدن مرغي دانست که سرش را از تن آن جدا کرده‌اند.

لملوم گفت: معمر قذافي بعد از اينکه همه قدرت و امکانات خود را براي مقابله با تظاهرکنندگان به کار گرفت و نتوانست انقلاب را متوقف کند، به سخنراني توهين‌آميز عليه مردم روي آورد.

وي افزود: هرچند صادرات نفت، درآمد شاياني براي ليبي دارد اما اين درآمدها نصيب مردم نمي‌شود و کشور از نبود زيرساخت‌هاي اقتصادي، نابساماني در بهداشت و آموزش و همچنين نسبت بالاي بيکاري و نبود فرصت‌هاي شغلي رنج مي برد.

لملوم تصريح کرد: به همين دليل بخش اعظم تظاهرکنندگان عليه قذافي را جوانان آسيب ديده از معضلات اقتصادي تشکيل مي‌دهند.

دبير کل جنبش ملي ليبي اظهار داشت: قذافي از همه قدرت و امکانات خود اعم از توپخانه و هواپيما و تانک عليه تظاهرکنندگان در طرابلس و ديگر شهرها استفاده کرد و ديگر ابزاري باقي نمانده است که وي عليه آنان به کار گيرد.

وي تاکيد کرد: جوانان انقلابي آماده گفتگو با قذافي نيستند و هيچ راهي جز سرنگوني رژيم وي باقي نمانده است.

لملوم تاکيد کرد: قذافي که 60 هزار مزدور آفريقايي را براي مقابله با انقلاب مردم اجير کرده است، نمي خواهد باور کند که همچنان در گذشته سير مي‌کند.

وي از کمک برخي کشورهاي آفريقايي به قذافي با ارسال نيرو به اين کشور براي مقابله با معترضان انتقاد کرد.

از سوي ديگر يک فعال سياسي ليبيايي گفت: سخنراني توهين آميز معمر قذافي ديکتاتور ليبي، مردم را براي ادامه انقلاب تا سرنگوني وي مصمم‌تر کرد.

محسن محمد الغرياني عضو جبهه ملي نجات ليبي اظهار داشت: قذافي در سخنراني خود درباره جنگ بي‌نهايت با آنها هشدار داد و آمادگي خود را براي فدا کردن همه ملت ليبي براي حفظ حکومت خويش اعلام کرد.

اين فعال سياسي ليبيايي با بيان اين که قذافي چهره واقعي خود را نشان داد، افزود: قذافي در سخنراني خود از بزرگان قبايل مدد مي‌جست و يک به يک از آنان نام مي‌برد؛ ولي ما به قذافي مي‌گوييم که "واي بر تو، واي بر تو، انقلاب به دروازه‌هاي خانه تو رسيده است".

وي اظهار داشت: مردم ليبي تا زمان دستيابي به اهداف خود از انقلاب دست نخواهند کشيد و تا سرنگوني رژيم مستبد به تظاهرات و مبارزه با اين رژيم ادامه خواهند داد.

الغرياني تصريح کرد: همه قبايل ليبي با مردم انقلابي يکدل و يکصدا هستند و بعد از سخنراني پوچ و بي مضمون قذافي بيش از پيش با هم منسجم و هماهنگ شده‌اند.

اين فعال ليبيايي درباره توهيني که قذافي به مردم انقلابي ليبي نسبت داد، گفت: جوانان ليبيايي برخلاف توهمات قذافي مزدور نيستند بلکه آزاده‌اند و اين شخص فذافي است که مزدور اروپاست.

الغرياني اظهار داشت: هشدارها و تهديدهاي قذافي، مردم ليبي را از ادامه انقلاب خود منصرف نخواهد کرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها