عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ابعاد جنايات قذافي در ليبي از زبان شهروند تركيه‌اي

ابعاد جنايات قذافي در ليبي از زبان شهروند تركيه‌اي
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:43 ب.ظ

89/12/05 - 11:21
شماره:8912050002
ابعاد جنايات قذافي در ليبي از زبان شهروند تركيه‌اي

خبرگزاري فارس: برخي از شهروندان تركيه‌اي كه در پي قيام مردم ليبي از اين كشور خارج شده‌اند، به تشريح ابعاد وحشتناك وقايع ليبي پرداختند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري اخلاص تركيه، يكي از شهروندان تركيه‌اي كه در پي وقايع اخير در ليبي و كشتار مردم اين كشور توسط عوامل قذافي از ليبي خارج شده و به تركيه بازگشته، در گفت‌وگو با خبرنگاران تصريح كرد كه در ليبي مناطق نظامي مورد حمله مردم واقع شده و هواپيماهاي ليبيايي براي جلوگيري از مسلح شدن مردم اقدام به بمباران و تخريب مناطق نظامي كرده‌اند.

وي خاطرنشان كرد كه آخرين بار دو هزار تن از شهروندان تركيه‌اي در يك استاديوم ورزشي جمع شده‌اند، اما مردم ليبيايي به آنها اعلام كرده‌اند كه قادر به حفظ جان و امنيت آنها نيستند و در حال حاضر اين عده منتظر كمك رساني براي خروج از ليبي هستند.

اين شهروند تركيه‌اي تاكيد كرد كه همه كارگاه‌هايي كه متعلق به خارجيان بوده مورد حمله و غارت واقع شده و به آتش كشيده شده است.

"ثابت قاشق چي " يكي ديگر از شهروندان تركيه‌اي كه در حوادث اخير ليبي از اين كشور خارج شده نيز مي‌گويد كه در ليبي ديگر چيزي به نام پليس و يا سرباز باقي نمانده و هيچ كس امنيت جاني ندارد و همه، حتي كودكان مسلح شده و به تاراج كارگاه‌ها و منازل مي‌پردازند.

يكي ديگر از شهروندان تركيه‌اي نيز اظهار داشت كه كارگراني كه در كارگاه وي كار مي‌كردند، بعد از اين وقايع وارد كارگاه شده و با تهديد وي با چاقو كارگاه و تجهيزات و ماشين آلات را تاراج كردند.

"داود اوزدمير " نيز گفت كه مردم و پليس ليبي وي و ساير دوستانش را با اسلحه دنبال كرده و پول و ساير وسايل شان را به يغما برده‌اند و عده‌اي را نيز زخمي ساختند. وي با ذكر اينكه ليبيايي‌ها تنها كارگاه‌هاي ترك‌ها را غارت كرده و به كارگاه‌هاي ساير خارجيان كاري نداشتند، در ادامه اظهار داشت كه كاري كه مردم ليبي با ما كردند، اسرائيلي‌ها نكرده بودند.

آخرين خبرها از ليبي حاكي از كشته شدن يكي از شهروندان تركيه‌اي در وقايع اخير در اين كشور است.

تركيه از جمله كشورهايي است كه بلافاصله پس از شدت گرفتن وقايع اخير در ليبي اقدام به اعزام هواپيما و كشتي براي تخليه شهروندان خود از ليبي كرده است.
انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها