عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

اوباما از خشونت‌هاي رژيم قذافي انتقاد كرد

اوباما از خشونت‌هاي رژيم قذافي انتقاد كرد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:44 ب.ظ

89/12/05 - 11:41
شماره:8912050126
پس از گذشت بيش از يك هفته از كشتار مردم؛
اوباما از خشونت‌هاي رژيم قذافي انتقاد كرد

خبرگزاري فارس: رئيس‌جمهور آمريكا كه از زمان شروع بحران ليبي، از هرگونه اظهارنظر صريحي در اين رابطه خودداري كرده بود، در بيانيه روز گذشته خود سركوبگري‌هاي رهبر ليبي را ظالمانه و غيرقابل قبول خواند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمريكايي "واشنگتن‌پست "، رئيس‌جمهور آمريكا روز گذشته سكوت خود در برابر خشونت‌هاي خونين ليبي در برابر تظاهركنندگان حامي دموكراسي در اين كشور را شكست و سركوبگري‌هاي رهبر ليبي را ظالمانه و غيرقابل قبول خواند و از آمادگي دولت آمريكا براي مديريت بحران در ليبي، كه به مرگ صدها نفر منجر شده است، خبر داد.

"باراك اوباما " رياست‌جمهوري آمريكا در بيانيه‌اي كوتاه در كاخ سفيد، سركوبگري‌هاي ليبي عليه تظاهركنندگان را تخلف از قوانين بين‌المللي و معيارهاي مربوط به مقبوليت عام خواند.

اوباما در اين بيانيه گفت: ليبي وظيفه دارد كه از اعمال خشونت دست بردارد و جوابگوي ناكامي‌هاي خود در تامين مسئوليت‌هايي باشد كه بر عهده داشته است.

اين اولين باري است كه رئيس‌جمهوري آمريكا علنا درباره ناآرامي‌هاي ليبي اظهارنظر مي‌كند.

از زمان شروع بحران در ليبي، آمريكا از هرگونه اظهارنظر مستقيم و صريح درباره رژيم ليبي خودداري كرده بود، كه بخشي از اين سكوت آمريكا به دليل نگراني مقامات آنها از وضعيت اتباع آمريكايي ساكن در ليبي بوده است.

تا پيش از اين، واكنش آمريكا به بحران ليبي، محدود به به اظهارنظرات "هيلاري كلينتون "، وزير امور خارجه آمريكا و ساير مقامات عاليرتبه آمريكايي و بيانيه‌هاي مكتوب اوباما بود كه در اختيار مطبوعات قرار مي‌گرفت.

اوباما كه بعد از جلسه‌اي محرمانه با وزير امور خارجه خود، براي بيان اين بيانيه در كاخ سفيد حاضر شد، گفت: من به دولت خود دستور داده‌ام تا با در نظر گرفتن سطح وسيعي از اختيارات، بحران ليبي را مديريت كنند.

رئيس جمهور آمريكا از سفر هفته آينده كلينتون به ژنو براي شركت در نشست هم‌پيمانان بين‌المللي آمريكا در شوراي حقوق بشر سازمان ملل و با محوريت بحران ليبي خبر داد.

اوباما در اين بيانيه اعلام كرد كه آمريكا قاطعانه از حقوق جهاني مردم ليبي از جمله آزادي اجتماعات و آزادي بيان حمايت خواهد كرد.

رئيس جمهور آمريكا افزود: مهم‌ترين اولويتي كه براي من مطرح است، امنيت اتباع آمريكايي مقيم ليبي است و وزارت خارجه آمريكا در تلاش است تا با به كارگيري تمام توان خود، هرچه سريع‌تر آمريكايي‌هاي مقيم ليبي را از اين كشور خارج كند.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286857
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها