عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كلينتون: تمام گزينه‌ها براي جلوگيري از سركوبگري‌هاي ليبي مطرح است

كلينتون: تمام گزينه‌ها براي جلوگيري از سركوبگري‌هاي ليبي مطرح است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:45 ب.ظ

89/12/05 - 11:48
شماره:8912050132
در كنفرانس مطبوعاتي مشترك وزراي امور خارجه آمريكا و برزيل مطرح شد؛
كلينتون: تمام گزينه‌ها براي جلوگيري از سركوبگري‌هاي ليبي مطرح است

خبرگزاري فارس: وزير امور خارجه آمريكا در كنفرانس مطبوعاتي مشترك با همتاي برزيلي خود اعلام كرد كه تمام گزينه‌ها در واكنش به خشونت‌هاي دولت ليبي عليه تظاهركنندگان مطرح است.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري "بلومبرگ "، "هيلاري كلينتون " وزير امور خارجه آمريكا در كنفرانس مطبوعاتي مشترك امروز خود با "آنتونيو پاتريوتا " همتاي برزيلي خود در واشنگتن، اعلام كرد: تمام گزينه‌ها در واكنش به خشونت‌هاي دولت ليبي عليه تظاهركنندگان مطرح است.

وزير امور خارجه آمريكا در اين كنفرانس مطبوعاتي گفت: قبل از در نظر گرفتن اقدامات جزايي و سنگين در قبال ليبي مانند تحريم‌هاي اقتصادي اين كشور، آمريكا مي‌خواهد براي داشتن برآوردي بهتر از شرايط متغير و بي‌ثبات حاكم در ليبي، با ساير كشورها به رايزني و هم‌فكري بپردازد.

كلينتون در ادامه گفت: اول از همه بايد اعضاي جامعه جهاني در اين راستا با يكديگر به توافق برسند.

وزير امور خارجه آمريكا در ادامه از تمام اتباع آمريكايي مقيم ليبي خواست تا هرچه سريع‌تر اين كشور را ترك كنند و در صورت نياز از طريق تماس با سفارت آمريكا درخواست كمك كنند.

وزير امور خارجه برزيل نيز كه در اين كنفرانس مطبوعاتي حضور داشت، حمايت كشورش را براي خارج كردن اتباع برزيلي از ليبي اعلام كرد.

اين در حاليست كه تعدادي از اتباع برزيلي در شرايط فعلي مشغول كار در آفريقاي شمالي جهت وسعت بخشيدن به فرودگاه "طرابلس " پايتخت ليبي هستند.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها