عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

قذافي با زور نمي‌تواند مقابل انقلاب مردم بايستد

قذافي با زور نمي‌تواند مقابل انقلاب مردم بايستد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:45 ب.ظ

89/12/05 - 11:56
شماره:8912050169
بنا بر گزارش الجزيره؛
قذافي با زور نمي‌تواند مقابل انقلاب مردم بايستد

خبرگزاري فارس: الجزيره با پخش تصاويري از به ميز كوبيدن قذافي هنگام تهديد معترضان به قتل عام اعلام كرد كه مشت قذافي ديگر آن‌قدر محكم نيست كه بتواند موج اعتراضات را بخواباند.

به گزارش مانيتورينگ فارس، تلويزيون الجزيره در گزارشي با اشاره به گسترش روز افزون تظاهرات اعتراض‌آميز مردم ليبي بويژه پس از سخنراني‌هاي تهديد آميز معمر قذافي و فرزندش سيف الاسلام، ‌استفاده از زور و قدرت رژيم حاكم ليبي در فرونشاندن موج تظاهرات را بي‌تاثير دانست و افزود: به رغم همه تهديدات قذافي و فزرندش هم اينك شرق ليبي جشن‌هاي آزادي را برپا مي‌كند و اغلب قبايل يكي پس از ديگري سرپيجي خود را از رژيم قذافي اعلام كردند.

اين گزارش با بيان اينكه بخش بزرگي از ارتش و نيروهاي امنيتي و دستگاه‌هاي دولتي پيوستن خود را به صفوف مردم اعلام كرده‌اند، گزينه‌هاي فرا روي معمر قذافي براي كنترل كشور بسيار اندك خواند و افزود: معمر قذافي كه خود را رهبر مي‌نامد ديگر نمي‌تواند با پناه بردن به قدرت تظاهراتي كه خواستار كناره‌گيري وي از قدرت است را شكست دهد.

گزارشگر الجزيره با پخش تصاويري از به ميز كوبيدن قذافي هنگام تهديد معترضان به قتل عام گفت: اين مشت قذافي در سخنراني اخير كه شدت عصبانيت وي را نشان مي‌داد ديگر آن‌قدر محكم نيست كه بتواند موج اعتراضات را بخواباند.

هزاران نفر از مردم در بنغازي دوباره به خيابان‌ها ريختند و پيروزي انقلابي بر رژيم قذافي را جشن گرفتند و پرچم‌هاي قديمي ليبي را برافراشتند و بر اتحاد بين مردم شرق و غرب تاكيد كردند.

از سوي ديگر منابع خبري اعلام كردند كه يكي از زندان‌هاي ليبي به آتش كشيده شد و تعدادي از زندانيان از آنجا گريختند.

شبكه الجزيره در ادامه تصاويري از تعدادي از نيروهاي نظامي ليبي را پخش كرد كه توسط فرماندهان در روزهاي اخير اعدام شدند.

اين اجساد در حالي كه دستشان بسته بود از پشت گلوله خورده بودند و دليل اعدام آنها سرپيچي ار فرمان مقابله با انقلابيون بوده است.
انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها