عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نگراني آمريكا از احتمال استفاده قذافي از سلاح‌ شيميايي

نگراني آمريكا از احتمال استفاده قذافي از سلاح‌ شيميايي
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:59 ب.ظ

89/12/05 - 14:57
شماره:8912050434
نگراني آمريكا از احتمال استفاده قذافي از سلاح‌ شيميايي

خبرگزاري فارس: با توجه به رشد روز‌افزون ناآرامي‌ها در ليبي، واشنگتن از احتمال به كارگيري گازهاي خردل و ساير تسليحات شيميايي توسط رژيم ليبي عليه تظاهركنندگان ابراز نگراني كرد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمريكايي "وال‌استريت‌ ژورنال "، مقامات عاليرتبه سابق و فعلي آمريكا، ضمن اشاره به بي‌ثباتي‌هاي حاكم در ليبي و سابقه اعمال خشونت و وحشي‌گري‌هاي "معمر قذافي " حاكم ليبي، از احتمال بكارگيري تسليحات شيميايي توسط اين رژيم عليه تظاهركنندگان ابراز نگراني كردند.

عليرغم اينكه واشنگتن طي ده گذشته، عمليات‌هاي ضد توليد و تكثير زيادي در قبال ليبي و به خصوص در زمينه توقيف برنامه تسليحات هسته‌اي ليبي و ذخاير موشكي "اسكود سي " انجام داده است، اما همچنان نگران احتمال بكارگيري تسليحات و سلاح‌هاي شيميايي است كه عليرغم اقدامات آمريكا، همچنان در اختيار اين رژيم باقي مانده است.

واشنگتن در حالي از بكارگيري تسليحات هسته‌اي رژيم ليبي ابراز نگراني مي‌كند،‌ كه آمريكا عليرغم اينكه عضو "ام‌پي تي " است، بيش از پنج هزار كلاهك هسته‌اي دارد و در جنگ‌هاي عراق و افغانستان از تسليحات هسته‌اي استفاده كرده است. به طوريكه آثار كاربرد اين تسليحات هم چنان در عراق و افغانستان ديده مي‌شود.

آمريكا تنها كشوري است كه با تسليحات هسته‌اي خود به كشتار بشريت روي آورد.

بر اساس اعلام مقامات آمريكايي، طرابلس به موشك‌هاي "اسكود " و هزار مترمكعب كيك زرد و حجم وسيعي از جنگ افزارها از جمله تفنگ‌هاي كلاشينكف و مين‌هاي زميني دسترسي دارد، زيرا قذافي،‌ اين تسليحات را در گذشته در اختيار نظاميان كشورهايي مانند سودان و چاد گذاشته است.

يكي از مقامات آمريكايي اعلام كرد: وقتي صحبت از شخصي غير معقول مانند قذافي به ميان مي‌آيد كه چنين تسليحات خطرناكي در اختيار دارد، همواره جاي نگراني هست.

نگراني مقامات آمريكايي از احتمال به كارگيري اين تسليحات در ناآرامي‌هاي ليبي در شرايطي عنوان مي‌شود كه قذافي، در سخنراني طولاني خود كه بيشتر شبكه‌هاي خبري مستقيما آن را پوشش دادند، مردم كشورش را به اعدام و سركوب شديد تهديد كرد.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286941
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها