عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

متن تفاهم‌نامه همكاري بين مجلس شوراي اسلامي و مجلس اكوادور

متن تفاهم‌نامه همكاري بين مجلس شوراي اسلامي و مجلس اكوادور
پنج شنبه 5 اسفند 1389  04:05 ب.ظ

89/12/05 - 13:45
شماره:8912050223
متن تفاهم‌نامه همكاري بين مجلس شوراي اسلامي و مجلس اكوادور

خبرگزاري فارس: در جريان سفر رئيس مجلس اكوادور به كشورمان، فرناندو كوردرو كونوا با مجلس شوراي اسلامي تفاهمنامه همكاري امضا كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، فرناندو كوردرو كونوا رئيس مجلس ملي جمهوري اكوادور در رأس يك هيات بلندپايه پارلماني بنا به دعوت رسمي علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي به كشورمان سفر كرده است.

در اين سفر چند روزه، رئيس مجلس اكوادور علاوه بر گفت‌وگو و تبادل نظر با رئيس مجلس شوراي اسلامي با چند تن ديگر از مقامات بلند پايه جمهوري اسلامي ايران ملاقات و پيرامون راه‌هاي توسعه و گسترش همكاري‌هاي دوستانه دو كشور و موضوعات مورد علاقه مذاكره كرده است.

در پايان ديدار روساي مجالس دو كشور، با توجه به چشم‌انداز همكاري‌هاي دوستانه فيمابين بر اهتمام دو كشور براي پيشبرد روابط دوستانه متقابل، نقش مهم مجالس در تحكيم مناسبات در تمامي زمينه‌هاي سياسي، اقتصادي، فرهنگي تاكيد داشته و پس از انجام رايزني و گفت‌وگوهاي سازنده در خصوص موضوعات مهم منطقه‌اي و بين‌المللي در فضايي آكنده از صميميت و تفاهم در موارد ذيل توافق كردند:

1-طرفين با تأكيد بر نقش مهم مجالس در توسعه و گسترش همكاري‌هاي دوستانه دو كشور براي تداوم مشورت‌هاي منظم ميان مجالس دو كشور در سطوح گوناگون توافق كردند.

2-طرفين در تلاش براي ارتقاي سطح همكاري‌هاي پارلماني، جهت تبادل تجارب پارلماني و قانون‌گذاري، ظرفيت‌هاي مرتبط با مديريت پارلماني و روند قانونگذاري از طريق برگزاري نشست‌هاي تخصصي منظم توافق كردند.

3-طرفين توافق كردند، گروه‌هاي دوستي پارلماني در مجالس دو كشور با هدف تقويت همكاري‌هاي مجالس و پيگيري اجراي توافقات دو كشور در عرصه‌هاي مختلف اقتصادي، تجاري، فرهنگي، سياسي و ساير زمينه‌ها به صورت دوره‌اي رفت و آمد كنند.
انتهاي پيام/ع

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها