عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

موضوع صدور مجوز براي شبكه ماهواره‌اي من و تو از اساس نادرست است

موضوع صدور مجوز براي شبكه ماهواره‌اي من و تو از اساس نادرست است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  04:05 ب.ظ

89/12/05 - 13:56
شماره:8912050297
حسيني در نشست رؤساي بانوان حزب مؤتلفه:
موضوع صدور مجوز براي شبكه ماهواره‌اي من و تو از اساس نادرست است

خبرگزاري فارس: وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در خصوص اينكه گفته مي‌شود وزارت ارشاد به شبكه ماهواره‌اي من و تو مجوز داده است، گفت: اين موضوع از اساس نادرست است اما به گونه‌اي تبليغات در اين زمينه به وجود آمد كه حتي دادستان نيز موضع‌گيري و خواستار مشخص شدن موضوع توسط وزارت ارشاد شد.

به گزارش خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس«توانا»، سيدمحمد حسيني، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در نشست رؤساي بانوان حزب مؤتلفه سراسر كشور كه صبح امروز در دفتر اين حزب برگزار شد، به تحولات اخير منطقه اشاره كرد و اظهارداشت: تحولات اخير منطقه و همچنين پيش از آن فروپاشي شوروي سابق نشان دهنده‌ مقدمات تحولات اساسي در دنيا است.

وي با بيان اينكه بيشتر كشورهاي آمريكاي لاتين خواهان ترجمه آثار انقلابي در كشورشان هستند، افزود: در بسياري از كشورها علاقه جدي به آثار حضرت امام (ره) و ديگر انديشمندان كشورمان وجود دارد كه ترديدي نيست همه اين اتفاقات در اثر استقامت مردم ما بوده است.

حسيني بر همين اساس به دوران اصلاحات اشاره كرد كه مسلمانان در ايام حج به ما مي‌گفتند كه شما از آ‌رمان‌هاي امام(ره) دست برداشته‌ايد، اما تحولات بسيار خوبي از سال 84 به بعد و در دولت نهم و دهم در كشور صورت گرفت.

وي در عين حال به جنگ رسانه‌اي اشاره كرد كه در آن رسانه‌هايي همچون CNNو BBCسعي دارند حركت مردم منطقه را به نفع خود مصادره كنند، گفت: وظيفه ما در مقابله با آنها بسيار سخت‌تر خواهد بود چراكه آنها براي به دست آوردن اهداف خود به گونه‌اي رفتار مي‌كنند كه از رفتن افرادي مثل مبارك و بن‌علي خوشحال هستند در حالي كه در واقع به اين شكل نيست.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه سخنان خود به بيست‌ونهمين جشنواره فيلم فجر اشاره كرد و اظهارداشت: امسال همايشي تحت عنوان هاليووديسم برگزار شد كه در آن از متفكران ضد صهيونيسم دعوت به عمل آمد تا تحليل‌هاي خود را در مورد فيلم‌هاي هاليوودي ارائه دهند كه در اين همايش مباني فكري صهيونيستي به چالش كشيده شد.

وي با بيان اينكه فيلم و بازي‌هاي رايانه‌اي كشورهاي خارجي هدفدار بوده و تنها براي سرگرمي نيستند، گفت: كارتون‌هايي كه ژاپن آنها را مي‌سازد داراي همان مباني‌ است كه آمريكا و صهيونيسم دارند از اين رو ما نيز بايد با برنامه‌ريزي، عزم و اراده در اين راستا فعاليت كنيم.

حسيني بر همين اساس به دانشجويان كشور ما در مالزي و كشورهاي ديگر اشاره كرد كه خوانندگان لس‌آنجلسي را براي اجراي برنامه به اين كشورها اعزام مي‌كنند، افزود: ما نيز در مقابل چند گروه هنري را به اين كشورها اعزام كرديم كه همين امر موجب شد تا كارهاي آنها كساد شود؛ همچنين غرب در بحث‌هاي معنويت و عرفاني نيز وارد شده و سعي دارد افراد را به روش‌هاي گوناگون جذب كند.

وي به فيلم‌هاي اكران شده در جشنواره فجر امسال اشاره كرد و اظهارداشت: امسال فيلم‌هاي خوبي مثل جنگ 33 روزه، پايان‌نامه كه مربوط به حوادث فتنه سال گذشته بود و فيلم اخراجي‌ها 3 با رويكردي كاملا سياسي در بيست‌ونمهمين جشنواره فيلم فجر حضور داشتند.

حسيني در ادامه از اينكه فيلم‌هايي ارزشي مثل جنگ 33 روزه و اخراجي‌ها3 به موقع براي داوري به جشنواره نرسيدند، اظهار تأسف كرد و افزود: در مقايسه با دوره‌هاي قبل فيلم‌هاي ارزشي بيشتر ساخته مي‌شود.

*براي شبكه ماهواره اي من و تو هيچگونه مجوزي صادر نشده است

وي در خصوص اينكه گفته مي‌شود وزارت ارشاد به شبكه ماهواره‌اي من و تو مجوز داده است، يادآورشد: اين موضوع از اساس نادرست است اما به گونه‌اي تبليغات در اين زمينه به وجود آمد كه حتي دادستان نيز موضع‌گيري و خواستار مشخص شدن موضوع توسط وزارت ارشاد شد.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به برنامه‌هاي وزارت ارشاد در كارهاي قرآني اشاره كرد و گفت: در سال گذشته منظومه‌اي از جشنواره‌هاي قرآني را ترسيم و در قالب فيلم كوتاه، نشريات قرآني و ديگر شاخه ها 22 رشته را تعريف كرديم كه اميدواريم اين اقدامات در آينده به ثمر برسد.


وي با بيان اينكه بيشتر كشورهاي آمريكاي لاتين خواهان ترجمه آثار انقلابي در كشورشان هستند، افزود: در بسياري از كشورها علاقه جدي به آثار حضرت امام (ره) و ديگر انديشمندان كشورمان وجود دارد كه ترديدي نيست همه اين اتفاقات در اثر استقامت مردم ما بوده است.

حسيني در ادامه افزود: برخي كساني كه در برج ميلاد براي تماشاي فيلم‌هاي دهه فجر حضور پيدا مي‌كنند، پايبندي كافي نداشته و يا آن‏گونه كه انتظار مي‌رود، نيروهاي علاقه‌مند به فرهنگ و سينما نيستند.

وي با تأكيد بر اينكه فيلم پايان‌نامه يك فيلم ارزشي و سياسي است، تصريح‌ كرد: برخي تماشاگرنماها با طرح و برنامه قبلي در سالن نمايش فيلم حضور پيدا كرده و از همان ابتدا شروع به هو كردن مي‌كردند كه در واقع اين نشان مي‌دهد برخي افراد براي اعمال ديدگاه‌هاي شخصي خود در جشنواره حضور مي‌يافتند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينكه اقدام اين افراد در لحظات ابتدايي فيلم تنها به اين دليل است كه كساني كه براي ديدن فيلم آمده‌اند آن را نگاه نكنند، يادآور شد: چنين افرادي در ايجاد اغتشاش و جنجال آفريني يد طولايي دارند.
انتهاي پيام/

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 263752
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها