عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

توصيه احمدي‌نژاد به قذافي: به خواست مردم تن دهيد/ چطور ممکن است فردی مردم خود را بکشد؟

توصيه احمدي‌نژاد به قذافي: به خواست مردم تن دهيد/ چطور ممکن است فردی مردم خود را بکشد؟
پنج شنبه 5 اسفند 1389  04:08 ب.ظ

 

 

توصيه احمدي‌نژاد به قذافي: به خواست مردم تن دهيد/ چطور ممکن است فردی مردم خود را بکشد؟

 

 

فارس: رئيس جمهوري اسلامي ايران با اشاره به كشتار مردم ليبي، به حاكم اين كشور توصيه كرد كه به خواست مردم تن دهد. محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور ظهر امروز چهارشنبه در پايان جلسه هيئت دولت در جمع خبرنگاران حضور يافت‌ و با اشاره به بهره‌برداري از 2 ابر رایانه ملي و پيل سوختي گفت: امروز شاهد بهره‌برداري از دو دستاورد علمي در كشور بوديم.

 

وي ادامه داد: ابررایانه ملي كه يكي از دستاوردهاي علمي كشور است، ظرفيت و سرعت فوق‌العاده‌اي دارد كه مي‌تواند نيازهاي محاسباتي كشور را برطرف كند و طراحي و ساخت آن نيز در داخل و به دست متخصصان كشورمان بوده است.

رئيس جمهور در خصوص پيل سوختي كه از هيدروژن براي توليد برق و نيرو استفاده مي‌كند نيز اظهار داشت: پيل سوختي دستاورد بسيار خوبي است كه براي صنايع مورد استفاده قرار مي‌گيرد و يك نوع انرژي سازگار با طبيعت است كه در هوافضا و ماهواره مورد استفاده بوده و هزينه پاييني نيز دارد.

احمدي‌نژاد همچنين با اشاره به استفاده از پيل سوختي در صنايع از جمله گوشي‌هاي تلفن همراه تأكيد كرد: در پيل سوختي در نتيجه تجزيه هيدروژن انرژي الكتريكي و آب حاصل مي‌شود.

وي با اشاره به جلسه هيئت دولت نيز گفت: امروز در دولت روند عمومي كارهاي كشور مورد بررسي قرار گرفت كه همكاران بنده در كنار مردم مشغول ساخت كشور هستند.

رئيس جمهور در پاسخ به سؤالي در خصوص تحولات اخير منطقه و قيام ملت‌هاي مسلمان يادآور شد: جهان در آستانه تحولات بزرگي است البته تحولات در راه است و كل دنيا (آسيا، اروپا و آمريكاي شمالي و آفريقا) را در بر خواهد گرفت.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه افق نگاه انسان‌ها بايد جهاني شود، گفت: ملت‌ها نيازمند ارتباطات جهاني و نظم عادلانه‌اي هستند كه حقوق و كرامت همه را تأمين ‌و فاصله سنگين بين برخوردارها و محروم‌ها را پر كندو بساط ظلم و تحقير انسان‌ها و ملتها را برچيند.

وي تحولات منطقه به خصوص ليبي و كشتار مردم اين كشور را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: بعضي‌ جاها كارهايي مي‌شود كه بسيار زشت است. چطور ممكن است فردي پيدا شود كه مردم خود را بمباران كرده و بكشد.

رئيس جمهور ادامه داد:‌ اكيدا به مسئولان اين كشورها توصيه مي‌كنم تا بگذارند ملت‌ها حرف خود را بزنند و اگر مدعي حكومت بر ملت‌ها هستند، به حرف ملت‌هاي خود گوش دهند و در كنار آنها باشند.

احمدي‌نژاد خطاب به برخي دولتمردان با بيان اينكه اجازه دهيد كه ملت‌ها حرف خود را آزادانه بيان كنند و از كرامت و احترام برخوردار باشند، اظهار داشت: منتظر تحول اصلي با آن موج بزرگي هستيم كه تمام فريب‌كاري‌ها را در دنيا ‌ريشه‌كن خواهد كرد.

وي با بيان اينكه از همه مسئولان اين كشورها مي‌خواهم كه به مردم خود توجه و با آنها گفت‌و‌گو كنند، گفت: چرا بد عمل مي‌كنند كه به مردم فشار بيايد و خواهان اصلاحات باشند.

رئيس جمهور خطاب به مسئولان اين كشورها گفت كه ‌در خدمت مردم و در كنار مردم باشيد تا مردم عليه شما قيام نكنند.

احمدي‌نژاد به ‌ابراز تعجب دنيا ‌از رفتار حاكمان ليبي، ابراز اميدواري كرد ‌حاكم ليبي تن به خواست مردم دهد كه ‌اگر ندهند، نتيجه از قبل معلوم است.../فارس

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها