عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آغاز به كار كارگروه پژوهش اجتماعي در كنگره‌ بيستم

آغاز به كار كارگروه پژوهش اجتماعي در كنگره‌ بيستم
پنج شنبه 5 اسفند 1389  04:09 ب.ظ

89/12/04 - 12:49
شماره:8912040769
رسولي‌منفرد در جمع خبرنگاران خبر داد:
آغاز به كار كارگروه پژوهش اجتماعي در كنگره‌ بيستم

خبرگزاري فارس: رسولي منفرد ضمن اشاره به ايجاد گروه پژوهش اجتماعي در كنار كنگره‌ بيستم شعر دفاع مقدس گفت: براي كنگره‌ سال آينده تصميم داريم گروه پژوهش اجتماعي را ايجاد كنيم.

به گزارش خبرگزاري فارس، سرهنگ حسن رسولي معاون ادبيات و انتشارات بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس در جمع خبرنگاران گفت: بايد آگاه بود كه استمرار كنگره شعر دفاع مقدس سبب كليشه‌‌اي شدن آن نمي‌شود، اما بايد ديد اگر جشنواره را برگزار نكنيم، چه مي‌شود؟ در پاسخ بايد گفت در صورت عدم برگزاري اين همه آثار جمع نشده و شاعران خودشان را محك نمي‌زنند.
وي در ادامه سخنان خود ابراز داشت: برگزاري جشنواره اگرچه تكراري هم باشد، باز هم با هدف زمينه‌سازي و بستر‌سازي براي ورود جوانان و نوجوانان برگزار مي‌شود و ما با توجه به حجم آثار رسيده، به اين هدف رسيده‌ايم.
معاون ادبيات و انتشارات بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس در پاسخ به اهداف برگزاري كنگره‌ شعر دفاع مقدس گفت: هدف ما نهادينه ‌كردن شعر است و چون اين كنگره قديمي‌ترين جشنواره‌ شعري است كه در ايران برگزار مي‌شود، سبب شده تا بسياري از اين روش استفاده كنند.
رسولي افزود: ما به دنبال شعر‌گويي، نقد آثار، چاپ آن‌ها، چاپ و ترجمه‌ آن‌ها را هم مدنظر قرار مي‌دهيم كه مي‌تواند ابعاد اين موضوع را مشخص كند.
رسولي با اشاره به تعريفي از دفاع مقدس، گفت: ما فقط صحنه‌هاي جنگ را مدنظر نداريم؛ بلكه به پشت جبهه هم توجه داريم؛ زيرا در دوران جنگ طبق استراتژي هر يك نفري كه مي‌جنگد، 60 نفر او را پشتيباني مي‌كنند.
به گفته وي، دفاع مقدس مختص به صحنه‌ نبرد نيست و وقتي كه به شعر، خاطره، رمان و داستان مي‌پردازيم، به همه‌ زواياي قضيه بايد نگاه كنيم در حال حاضر براي اولين‌بار به دنبال رسيدن به يك تعريف دقيق هستيم.
رسولي منفرد همچنين به ايجاد گروه پژوهش اجتماعي در كنار كنگره‌ بيستم شعر دفاع مقدس اشاره كرد و گفت: براي كنگره‌ سال آينده تصميم داريم گروه پژوهش اجتماعي را ايجاد كنيم؛ كه از زمان ايجاد شوراي سياست‌گذاري تا پايان كار كنار ما باشند.
او همچنين در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبني بر حضور نداشتن مسؤولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در كنگره‌ شعر دفاع مقدس، گفت: مسؤولان ارشاد استان يزد هم اكنون در كنگره حضور دارند، البته مكاتبه‌ و دعوتنامه هايي براي حضور مسؤولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در نوزدهمين كنگره شعر دفاع مقدس انجام شده حتي به صورت حضوري هم از آنها دعوت شده؛ اما به دليل همزماني برنامه هفته آينده همانند جشنواره‌ شعر فجر و با توجه به پايان سال، حجم كاري‌شان زياد است؛ البته ما از آن‌ها خواسته‌ايم كه حتي اگر شده، به ميزان يك نيم‌جلسه به ما سري بزنند.
در دومين روز از كنگره شعر دفاع مقدس در يزد افرادي در برنامه صبح به شعرخواني پرداختند.
انتهاي پيام/و/23

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها