عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

انتقاد محمدحسين جعفريان از برگزاري جشنواره‌هاي فرمايشي

انتقاد محمدحسين جعفريان از برگزاري جشنواره‌هاي فرمايشي
پنج شنبه 5 اسفند 1389  04:09 ب.ظ

89/12/04 - 13:01
شماره:8912040802
نوزدهمين كنگره سراسري شعر دفاع مقدس/
انتقاد محمدحسين جعفريان از برگزاري جشنواره‌هاي فرمايشي

خبرگزاري فارس: محمدحسين جعفريان با انتقاد شديد از اينكه بخش اعظمي از بودجه‌هاي دولت صرف برگزاري برنامه‌هاي فرمايشي مي‌شود كه خروجي مناسبي ندارند گفت: مسئولان كشور بايد به اقدامات اساسي‌تر توجه كنند چرا كه هنوز ادبيات دفاع مقدس را جدي نگرفته‌اند.

محمدحسين جعفريان شاعر و مستندساز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در حاشيه نوزدهمين كنگره سراسري شعر دفاع مقدس گفت: از آنجا كه هدف برگزاري كنگره تشويق شاعران و گسترش ادبيات دفاع مقدس در ميان مخاطبان به ويژه جوانان است بايد گروه‌هاي كارشناسي در طول سال ادبيات دفاع مقدس را رصد كرده و استعدادهاي جوانان را شناسايي و در نهايت مورد حمايت قرار دهند.
وي با انتقاد از برگزاري برخي از كنگره‌ها و حضور عده‌اي محدود عنوان كرد: هر سال شاهد حضور چهره‌هاي تكراري در برخي از كنگره‌ها هستيم اما بايد ميدان را براي ديگران نيز باز گذاشت.
جعفريان ضمن اشاره به اينكه در روز اول نوزدهمين كنگره شعر دفاع مقدس شاهد قرائت اشعار از شاعران مختلف بودم اما بيشتر آنها تكراري بود؛ تصريح كرد: در ميان اين آثار، اثري كه بتوان از آن به عنوان شعر فاخر و ماندگار و شايسته تقدير ياد كرد نبود.
وي يكي از مشكلات و آسيب‌هاي جدي در حوزه شعر دفاع مقدس را كپي‌برداري شاعران از آثار يكديگر برشمرد و افزود: برپايي برنامه‌هاي متعدد بدون كار كارشناسي، توليد آثار بي‌هويت و بي ريشه و همچنين بي‌محتوا را در بر دارد.
جعفريان در ادامه با انتقاد شديد از اينكه بخش اعظمي از بودجه‌هاي دولت صرف برگزاري برنامه‌هاي فرمايشي مي‌شود كه خروجي مناسبي ندارند بيان كرد: مسئولان كشور بايد به اقدامات اساسي‌تر توجه كنند چرا كه مسئولان ما هنوز ادبيات دفاع مقدس را جدي نگرفته‌اند؛ ادبياتي كه براي جهان حرف‌هاي گفتني دارد، دانشگاه‌هايي در خارج از كشور در حال بررسي روند عمليات والفجر 8 هستند، عملياتي كه در آن جوانان بسيجي بدون هيچ آموزش علمي و عملي پيروز از ميدان بيرون امدند، وقتي آنان جنگ ما را رصد مي‌كنند ما بايد تلاشمان را براي معرفي و حفظ ارزهاي جنگ دوچندان كنيم.
انتهاي پيام/و/24

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها