عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

موسس ویکی لیکس در راه گوانتانامو

موسس ویکی لیکس در راه گوانتانامو
پنج شنبه 5 اسفند 1389  04:21 ب.ظ

پس از ماهها دادگاه رسیدگی به پرونده موسس ویکی لیکس با انتقال وی به سوئد موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دی پرسه، پس از گذشت ماهها از دستگیری "جولیان آسانگ"، دادگاه رسیدگی کننده به این پرونده در لندن امروز پنجشنبه درباره تحویل دادن وی به دستگاه قضایی سوئد تصمیم گیری کرد.

بر این اساس وی برای محاکمه به اتهام سوء استفاده جنسی به دستگاه قضایی سوئد تحویل داده می شود. "هوالد ریدل" قاضی دادگاه لندن با اعلام این مطلب از مهلت هفت روزه موسس ویکی لیکس برای اعتراض به این حکم خبر داد.

این در حالی است که وکلای آسانگ در مورد تحویل وی به سوئد ابراز نگرانی کرده و این اقدام را مقدمه ای برای انتقال این استرالیایی 39 ساله به آمریکا می دانند.
 
به گفته آنها این احتمال وجود دارد سوئد آسانگ را به آمریکا تحویل دهد که در این صورت انتقال وی به زندان گوانتانامو نیز دور از ذهن نخواهد بود.
 
پیش از این موسس ویکی لیکس از انتقال خود به آمریکا ابراز نگرانی کرده و هشدار داده است که مقامهای آمریکایی به دنبال محاکمه وی به اتهام خیانت و جاسوسی هستند.
 
گفتنی است پس از انتشار اسناد محرمانه جنگ عراق و افغانستان از سوی سایت ویکی لیکس، آسانگ به اتهام سوء استفاده جنسی از یک زن در سوئد تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها