عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

طرح جامع امامزاده عباس (ع) ساری اجرایی می شود

طرح جامع امامزاده عباس (ع) ساری اجرایی می شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  04:55 ب.ظ

ساری - خبرگزاری مهر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای طرح جامع امامزاده عباس (ع) ساری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلامسیف الله سهرابی ظهر پنجشنبه در جلسه هم اندیشی اجرای طرح جامع امامزاده عباس (ع) ساری  از اجرای طرح جامع امامزاده عباس (ع) قبل از سال 90 خبر داد.

وی گفت: نگاه اوقاف و امورخیریه بر آن است که بقاع متبرکه سبک و سیاق خاص خود را داشته باشد و فضایی ایجاد شود که جوابگوی مردم باشد که متاسفانه فضای امامزاده عباس (ع) جوابگوی زائرین و مسافرین نمی باشد و با توجه به پیگیری و هماهنگی های انجام شده هنوز موفق به اجرای طرح نشدیم.

سهرابی افزود: خوشبختانه استاندار مازندران و نماینده ولی فقیه در استان حامی این طرح می باشند و مصر به اجرای این پروژه هستند چرا که نگاه این عزیزان به بقاع متبرکه نگاه ویژه ای است و بقاع متبرکه را مهمترین میراث معنوی و فرهنگی در استان می دانند و برای آرامش و آسایش تمامی زائرین و مسافرین این اماکن باید فضای مناسب در نظر گرفته شود.

اسدالله محمدپور مدیر کل میراث فرهنگی مازندران گفت: با توجه به اینکه این بنا متعلق به سده نهم هجری قمری است و در سال 1321 به شماره 361 ثبت میراث رسید اثر مهمی بشمار می رود و این اداره کل آمادگی دارد یک کمیته ای تشکیل شود.

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها