عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

هفدهمین کنفرانس هسته ای با حضور 500 کارشناس/ تجلیل از شهید شهریاری

هفدهمین کنفرانس هسته ای با حضور 500 کارشناس/ تجلیل از شهید شهریاری
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:06 ب.ظ

هفدهمین کنفرانس ملی هسته ای با حضور 500 نفر از صاحب نظران و کارشناسان هسته ای کشور در روزهای چهارم و پنجم اسفند ماه جاری در مجتمع هسته ای اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر در این کنفرانس ملی که بزرگترین واقعه علمی در این حوزه در کشور به شمار می رود حدود 500 نفر از صاحب نظران و کارشناسان هسته ای کشور حضور داشتند.

افتتاحیه این مراسم روز چهارشنبه چهارم اسفند با حضور دکتر فریدون عباسی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، همسر شهید دانش دکتر مجید شهریاری، معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان، جمعی از معاونین، مدیران و همکاران سازمان انرژی اتمی، مدیران و مسئولین استان اصفهان و جمعی از دانشجویان کشور به ویژه دانشجویان اصفهان برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه ضمن تجلیل از مقام شامخ شهید دکتر شهریاری، دبیر علمی کنفرانس و رئیس انجمن هسته ای ایران، دبیر اجرایی کنفرانس و همچنین دکتر فریدون عباسی سخنرانی نمودند.

در بخش دیگری از کنفرانس معاون حفاظت و امنیت هسته ای سازمان نیز با توجه به فعالیت بیگانگان و تهدیدات متصور در راستای خارج کردن متخصصین و نخبگان علمی کشور از چرخه خدمت رسانی در صنعت هسته ای با ذکر شاخص هایی نحوه مقابله با این تهدیدات را ارائه نمود.

در این کنفرانس ملی هسته ای، دستاوردهای تحقیقاتی، مطالعاتی، یافته های دانشگاهی  و مقالات علمی در زمینه های هسته ای شامل تولید انرژی ، پزشکی هسته ای ، علوم کشاورزی هسته ای ، پیراپزشکی و کاربردهای صنعتی ارائه گردید.

شایان ذکر است از بین صدها مقاله دریافتی 90 مقاله علمی جهت ارائه و 120 مقاله به صورت پوستر برگزیده شده است.

محورهای هفدهمین کنفرانس هسته ای شامل راکتور، مواد و سوخت هسته ای ، کارد پرتوها، پرتوپزشکی، همجوشی، آشکار سازی و سیستم های هسته ای، دزیمتری، کشاورزی هسته ای و زمینه های مرتبط را شامل می گردید و همچنین در حاشیه کنفرانس چند نشست تخصصی نیز برگزار گردید.

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها