عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بان كي‌مون: تمامی افراد مسئول کشتار در ليبی باید محاکمه شوند

بان كي‌مون: تمامی افراد مسئول کشتار در ليبی باید محاکمه شوند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:08 ب.ظ

 

 

بان كي‌مون: تمامی افراد مسئول کشتار در ليبی باید محاکمه شوند

دبيرکل سازمان ملل متحد گفت که تمامی اقدامات برای توقف کشتار در ليبی و جلوگيری از هرگونه خشونت عليه شهروندان اين کشور در دستور کار قرار دارد و دنبال می‌شود.

به گزارش آسوشيتدپرس، «بان كی‌مون»، دبيرکل سازمان ملل متحد چهارشنبه در کنفرانس خبری گفت:«پرونده کشتار در ليبی بررسی خواهد شد و تمامی افراد مسئول بايد در دادگاه محاکمه شوند.»

دبير كل سازمان ملل متحد كه در نيويورک با پرسش‌های جدی خبرنگاران در مورد ناتوانی سازمان ملل در مورد توقف کشتار در ليبی روبه‌‌رو شده بود، اطمينان داد که نمايندگانی را راهی منطقه می‌کند و از هر اقدامی که شورای امنيت تصويب کند، حمايت خواهد کرد.

بان كي‌مون در پاسخ به پرسشي مبني بر اين‌كه نتيجه کار شورای امنيت تاكنون تنها يک قطعنامه در محكوميت كشتار ليبي بوده، چه انتظاری می‌توان داشت و گفت‌وگوی ۴۰ دقيقه‌ای بان كی‌مون با «معمر قذافی» چه نتيجه‌ای داشته است، گفت: «برخی اقدامات در دست بررسی است.»

اين در حالی است که در اتحاديه اروپا، «نيکلا سارکوزی»، رئيس‌جمهوری فرانسه از اتحاديه اروپا درخواست کرده ليبی را مورد تحريم قرار دهند.

ليبی از سال ۲۰۰5 ميلادي، شش سال پيش که از فهرست تحريم های بين‌المللی خارج شده، پذيرای سرمايه‌گذاران اروپايی از جمله شرکت «توتال» فرانسه، «انی» ايتاليا، «رويال داچ شل» از هلند و انگليس و شرکت‌هايی از ترکيه بوده است.

گزارش‌ها حاکی است بيشترين سرمايه‌گذاری متوجه ايتاليا است که در صنايع نفتی ليبی سرمايه‌گذاری زيادی کرده و از اين بابت خسارت‌هايی را متحمل می‌شود.

آلمان و فنلاند هم پيش از اين تقاضای تحريم ليبی و افراد نزديک به معمر قذافی را مطرح کرده بودند که با مخالفت ايتاليا، قبرس و مالت روبه‌رو شده است.

خبرگزاري «رويترز» گزارش داده است که درگيری در ميان شرق و غرب ليبی ادامه دارد و بنغازی در دست مخالفان است و طرابلس هم در وضعيت نامتعادل و ناپايداری قرار دارد.

شبكه خبري «بی‌بی‌سی» نوشته شماری از افرادی که از آنها به عنوان ارتش ليبی ياد می‌شود، مزدورهايی هستند که برای مدت متمادی معمر قذافی آنها را به عضويت ارتش خود درآورده که از ديگر کشورهای آفريقايی مثل کنگو و چاد وارد شده‌اند و اصليت ليبيايی ندارند.

در گزارش رويترز آمده که بنغازی به عنوان مهد بروز ناآرامی‌ها در ليبی، در جشن و سرور بوده و مردم از اين که توانسته‌اند شهر را از دست نظاميان آزاد کنند، ابراز خوشحالی کرده‌اند....../تحلیل:عصرایران

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها