عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دو نقاشی مسعود عابدی در گالری «آگورا» نیویورك

دو نقاشی مسعود عابدی در گالری «آگورا» نیویورك
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:09 ب.ظ

 

دو نقاشی مسعود عابدی در گالری «آگورا» نیویورك

دو نقاشی از «مسعود عابدی» ـ نقاش ایرانی ـ در نمایشگاه «احساس ناب» گالری «آگورا» در شهر نیویورك به نمایش گذاشته می شود.

گالری آگورا فعالیت خود را سال ۱۹۸۴ در نیویورک آغاز کرد و شهرتش در چلسی را مدیون نمایشگاه های دوره ای،رقابت های بین قاره ای و معرفی هنرمندان غیر آمریکایی است.

دوازدهم اسفند سال جاری آثار هنرمندان اروپا،آمریکا و آسیایی در نمایشگاهی با عنوان «احساس ناب» در این مجموعه به نمایش درمی آید.

آنجلا دی بیلوو ـ برپاكننده این نمایشگاه درباره محور مفهومی این مجموعه گفت:«این آثار بیان دشواری است از یک غلیان ناگهانی و معطوف به احساساتی که غالبا پنهان می شوند و هنرمندان حاضر در این مجموعه عموما فاقد چنین محافظه کاری هایی بوده اند.»

در این نمایشگاه قرار است، دو نقاشی از هنرمند ایرانی «مسعود عابدی» در کنار آثار سوزانا گریفین، جرج برلاتو و جنی مدود به نمایش گذاشته شود.

کرین مارانی (Karin Maraney) در بخشی از یادداشت خود درباره نقاشی های عابدی نوشته است: « نقاشی عابدی به عکس های خصوصی شبیه هستند.اما آنها در همین عادی بودن، تظاهرات تلخ فرهنگی را القا می کند. رنگ های قرمز و سبز عمیق و ظاهر هندسی وار از مشخصه های بارز کار اوست و او با همین ساختار هندسی، خود و دیگری را در مرز بیرون و درون، خودی و غیر خودی قرار می دهد.»

عابدی پس از این نمایش در نیویورك برای فروردین ماه سال ۹۰ نیز بخشی از آثار متاخر خود را که شامل دو پرده خواهد بود،در گالری هما به نمایش خواهد گذاشت...../ خبرگزارى ايسنا

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها