عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

يك‌هزار واحد مسكوني در مناطق زلزله‌زده آماده واگذاري است

يك‌هزار واحد مسكوني در مناطق زلزله‌زده آماده واگذاري است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:12 ب.ظ

مديركل بنياد مسكن استان سمنان:
يك‌هزار واحد مسكوني در مناطق زلزله‌زده آماده واگذاري است

خبرگزاري فارس: مديركل بنياد مسكن استان سمنان گفت: يك هزار واحد مسكوني در مناطق زلزله‌زده استان سمنان احداث شده و به زودي واگذار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، غلامحسن بنازاده صبح امروز در نشست شوراي مديريت بحران استان سمنان كه در سالن يادگار امام استانداري سمنان برگزار شد، اظهار داشت: زلزله در دو شهرستان دامغان و شاهرود خسارت‌هاي زيادي به واحدهاي مسكوني روستايي وارد كرد.
وي تصريح كرد: در روستاهاي جنوب اين شهرستان‌ها، در مجموع 16 روستا با يك هزار واحد مسكوني آسيب ديد و اين واحدها از رده خارج شد و در دستور كار بازسازي قرار گرفت.
مديركل بنياد مسكن استان سمنان افزود: پس از انجام عمليات امداد و نجات و اسكان اضطراري مردم مناطق زلزله‌زده، بنياد مسكن استان سمنان كار خود را با آمارگيري و تشكيل پرونده‌هاي مورد نياز آغاز كرد.
بنازاده افزود: استقرار دو ستاد اصلي در مراكز روستاهاي زلزله‌زده شهرستان‌هاي دامغان و شاهرود انجام و كار بازسازي اين روستاها به طور رسمي آغاز شد.
وي تصريح كرد: استاندار سمنان اختيارات خوبي را در اين زمينه به بنياد مسكن تفويض كرد كه صدور پروانه ساختماني، افزايش محدوده روستاها و تملك زمين جزو آن بود و در سرعت دادن به عمليات بازسازي نقش بسيار خوبي داشت.
مديركل بنياد مسكن استان سمنان همچنين از استقرار شعبه‌اي از بانك مسكن در ستاد بازسازي در منطقه و همكاري خوب دستگاه‌هاي اجرايي در اين زمينه ابراز رضايت كرد.
بنازاده گفت: در كمتر از 5/3 ماه، يك هزار واحد مسكوني به طور كامل سقف‌زده شد و هم‌اكنون از اين تعداد، 767 واحد ديوارچيني و 127 واحد نماي بيروني آن انجام شده است.
وي با بيان اينكه اين واحدها با اسلكت فلزي پيش‌ساخته و تنوع معماري احداث شده‌اند، گفت: روي نماي ساختمان‌ها كار زيادي شده است و سرعت بازسازي در استان سمنان فوق‌العاده و كيفيت واحدها براساس آزمايشات انجام شده قابل قبول است.
مديركل بنياد مسكن استان سمنان افزود: بر مسائل فني احداث اين واحدها نظارت زيادي شده و بازسازي ايده‌آلي را در مناطق زلزله‌زده شاهد هستيم.
بنازاده گفت: اكنون زمان سكونت مردم در واحدها فرارسيده است و هر متقاضي كه تسويه حساب خود را انجام دهد، در نهايت با 30 ميليون ريال اعتباري كه در اختيارش قرار مي‌گيرد مي‌تواند به انجام كارهاي داخلي واحد مسكوني بپردازد.
وي تصريح كرد: در روستاي كوه‌زر دامغان، 400 واحد مسكوني به طور كامل احداث شده است و اكنون در مرحله نازك‌كاري و نماكاري قرار دارد.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها