عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

چهره ماندگار از خطر گریخت/ مهمان بعدی با اتوبوس می آید!

چهره ماندگار از خطر گریخت/ مهمان بعدی با اتوبوس می آید!
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:14 ب.ظ

خرم آباد - خبرگزاری مهر: نشست تخصصی "خاستگاههای اندیشه و جهان بینی در شعر حافظ" در حالی که قرار بود با حضور یکی از چهره های ماندگار ادبیات عرفانی ایران زمین برگزار شود اما نقص فنی هواپیما پرواز تهران - خرم آباد مانع از حضور این چهره برجسته در این نشست شد.

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، نشست تخصصی "خاستگاههای اندیشه و جهان بینی در شعر حافظ" را شاید بتوان یکی از جالب ترین نشست های تخصصی در این حوزه دانست چرا که مسافر این همایش در عین خوش اقبالی به خاطر نجات از سانحه هوایی با بداقبالی عدم حضور در همایش مواجه شد.

استاد اصغر دادبه متولد 1325 شهرستان یزد است که در سال 1381 به عنوان چهره ماندگار در عرصه ادبیات عرفانی و حافظ شناسی در کشورمان معرفی شد.

این استاد برجسته ادب فارسی قرار بود روز چهارشنبه با پرواز ساعت 11 و 15 دقیقه تهران - خرم آباد برای حضور در نشست تخصصی حافظ شناسی حضور یابد تا در نهایت پس از 20 دقیقه از آغاز این پرواز از باند فرودگاه مهرآباد هواپیما با نقص فنی مواجه شده و با تشخیص خلبان به فرودگاه بازگردانده شود.

این امر موجب شد تا مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان لرستان که به شدت از لغو پرواز استاد ناراحت شده بود با این جملات ناراحتی خود را ابراز کند: "تلاش زیادی به خرج داده بودیم تا استاد را برای حضور در نشست تخصصی حافظ شناسی دعوت کنیم ولی متاسفانه به لطف شرکت هواپیمایی این پرواز با نقص فنی مواجه و لغو شد".

به هر حال به رغم زحمات زیادی که برای برگزاری این نشست تخصصی از سوی حوزه هنری لرستان صورت گرفته بود بازهم مشکل همیشگی نقص فنی در هواپیماها همه تلاشها را به باد داد تا مهمانان نشست تخصصی "خاستگاههای اندیشه و جهان بینی در شعر حافظ" در حسرت حضور استاد دادبه باقی بمانند.

به هر روی به نظر می رسد با وجود اوقات تلخی مهمانان و مسئول برگزاری نشست تخصصی باید استاد را یکی از خوش شانس ترین مسافران پروازی دانست چرا که هر چند نتوانست در این نشست حضور یابد ولی به رغم نقص فنی هواپیما به سلامت حداقل به خانه خود بازگشت.

این اتفاق برای مسئولان برگزاری همایش به قدری تلخ بود که مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان لرستان که در جایگاه مجری نیز ایفای نقش می کرد وعده داد که برای مهمان بعدی نشست های تخصصی دیگر بلیط هواپیما نخواهند گرفت!

کیانوش کشوری با یادآوری مشکلاتی که در روند حضور استاد دادبه در نشست تخصصی حافظ شناسی به وجود آمد، گفت: با توجه به اتفاقات رخ داده، در نشست تخصصی مولانا شناسی برای مهمان همایش بلیط اتوبوس خواهند گرفت!

وی با اشاره به حضور استاد کریم زمانی درنشست تخصصی "خاستگاههای اندیشه و جهان بینی در شعر مولوی"، وعده کرد که با توجه به تجربه تلخ نقص فنی هواپیمای حامل استاد دادبه این بار تلاش خواهند کرد که استاد زمانی برای حضور در این همایش از راه زمینی راهی لرستان شود.

به هر حال هر چند نشست تخصصی"خاستگاههای اندیشه و جهان بینی در شعر حافظ" بدون حضور مهمانان برجسته کشوری برگزار شد ولی صحنه ای برای سخنرانی اساتید بومی لرستان بود تا یادمان نرود که در استان لرستان نیز چهره های برجسته ای در این حوزه وجود دارد که باید از این ظرفیت ها استفاده شود.

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها