عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

هنرستان فني و حرفه‌اي كوهرنگ احداث مي‌شود

هنرستان فني و حرفه‌اي كوهرنگ احداث مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:14 ب.ظ

با تخصيص 4 ميليارد ريال اعتبار؛
هنرستان فني و حرفه‌اي كوهرنگ احداث مي‌شود

خبرگزاري فارس: مديرآموزش و پرورش شهرستان كوهرنگ گفت: با تخصيص 4 ميليارد ريال اعتبار هنرستان فني و حرفه‌اي كوهرنگ احداث مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، دادشاه اقبالي صبح امروز در جلسه شوراي آموزش و پرورش اين شهرستان با اعلام اين مطلب اظهار داشت: در سال‌جاري تعداد كلاس‌هاي مقطع كار و دانش اين شهرستان از 10 كلاس به 13 كلاس در سه بخش مركزي، بازفت، دوآب صمصامي افزايش يافته است.
وي افزود: در حال حاضر آموزش رشته‌هاي برق، كامپيوتر، طراحي و دوخت، نقشه كشي ساختمان، نقشه‌كشي برق از سوي واحد كار و دانش اين شهرستان به دانش‌آموزان ارائه مي‌شود.
اقبالي در ادامه با اشاره به فلسفه تعليم و تربيت، گفت: ارتقاي سطح سواد جامعه، ايجاد و توسعه مهارت‌ها، دستيابي به اهداف عالي آموزش و تأمين نيروي انساني مورد نياز جامعه، از مهم‌ترين اين اهداف به شمار مي‌رود.
مديرآموزش و پرورش شهرستان كوهرنگ ادامه داد: از اين‌رو، در نظام آموزشي، پويايي نظام مي‌تواند موجب تغيير، اصلا‌ح و نوآوري شود كه اين امر موجب ارتقاي نظام آموزشي خواهد شد.
وي در ادامه با تأكيد بر ضرورت مشاركت عمومي در امر آموزش و پرورش، گفت: از آنجا كه آموزش و پرورش يك امر عمومي است و عموم مردم در آن سهيم‌اند، خواسته ما اين است كه با ارائه طرح‌‌ها و راهكار‌هاي تازه در راستاي ارتقاي كيفيت برنامه‌‌هاي آموزشي و تربيتي مدارس ما را ياري رسانند تا در رسالت خطير تربيت نسل جوان بتوانيم بيش از گذشته موفق باشيم.
اقبالي تصريح كرد: شورا‌ها بهترين نهادي هستند كه مي‌توانند در تنظيم و اجراي سند توسعه آموزش و پرورش استان نقش‌آفرين باشند و در آينده نظام آموزشي مشاركت كنند.
وي با اشاره به اهميت آموزش و پرورش در نظام اسلامي گفت: عزت، كرامت، معنويت هر جامعه به جايگاه آموزش و پرورش بستگي دارد و يكي از شاخص‌‌هاي تأثيرگذار در توسعه هر جامعه و تربيت و پرورش بزرگ‌ترين سرمايه‌‌هاي كشور يعني نيروي انساني آموزش و پرورش است.
اقبالي تصريح كرد: برهمين اساس بايد با راهكارها و برنامه‌ريزي مناسب و ترويج امر مشاركت والدين در مدارس، ارتباط والدين با آموزش و پرورش و مدارس را‌ نزديك‌تر و زمينه رشد آموزش و پرورش را بيشتر كنيم.
انتهاي پيام/غ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها