عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

فعاليت 16 مركز مختص دانش‌آموزان استثنايي با معلوليت ذهني در گيلان

فعاليت 16 مركز مختص دانش‌آموزان استثنايي با معلوليت ذهني در گيلان
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:14 ب.ظ

رئيس آموزش و پرورش استثنايي گيلان خبر داد:
فعاليت 16 مركز مختص دانش‌آموزان استثنايي با معلوليت ذهني در گيلان

خبرگزاري فارس: رئيس اداره آموزش و پرورش استثنايي گيلان گفت: 12 مركز پيش‌حرفه‌اي راهنمايي و چهار مركز متوسطه حرفه‌اي ويژه دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه ذهني در گيلان فعاليت مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از لنگرود، رامين عسكرزاد صبح امروز در جريان بازديد از نمايشگاه توانمندي‌هاي دستي دانش‌آموزان استثنايي اين شهرستان برطرف كردن نيازهاي دانش‌آموزان استثنايي را مهم‌ترين اهداف آموزش و پرورش استثنايي استان عنوان كرد.
وي اظهار داشت: تاكنون تلاش شده تا براي برطرف كردن نيازهاي اين دانش‌آموزان با حمايت‌هايي در قالب سرانه‌هاي مصرفي و پرداخت هزينه اياب و ذهاب دانش‌آموزان گام‌هاي موثري در راستاي پيشبرد مراكز برداريم.
رئيس اداره آموزش و پرورش استثنايي گيلان با اشاره به فعاليت مراكز ذهني دانش‌آموزان استثنايي در استان خاطرنشان كرد: در مجموع 16 مركز شامل 12 مركز پيش‌حرفه‌اي راهنمايي و چهار مركز متوسطه حرفه‌اي ويژه دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه ذهني در استان فعاليت مي‌كنند.
وي اهداف كارت الكترونيكي كشاورزي براي ورودي دانش‌آموزان 81 ـ81 به مبلغ تقريبي 360 هزار تومان شارژ را از جمله حمايت‌هاي آموزش و پرورش استثنايي از دانش‌آموزان اين نهاد بيان كرد.
عسكرزاد درباره سختي كار معلمان استثنايي تصريح كرد: با توجه به سختي كار معلمان استثنايي، ايجاد شرايط و مزاياي بهتر براي اين قشر پرتلاش در دست پيگيري است.
وي جايگاه مقام معلم كودكان استثنايي را بسيار ويژه دانست و اظهار داشت: اين معلمان با دانش‌آموزاني كم‌شنوا، كم‌بينا، معلولان جسمي و حركتي، ديرآموز، دانش‌آموزان داراي مشكلات ويژه يادگيري و اختلالات رفتاري و هيجاني سروكار دارند بنابراين از جايگاه خاص و ويژه‌اي برخوردار هستند.
به گفته رئيس اداره آموزش و پرورش استثنايي گيلان، در شغل معلمي استثنايي هنر، خدمت و عشق آميخته شده و نمونه‌ بارزي از تعالي ارزش‌ها را رقم زده است.
وي شناسايي به‌موقع كودكان داراي مشكلات جسمي و بررسي وضعيت بينايي، شنوايي، تعيين سطح آمادگي تحصيلي و معاينات باليني و جلسات توجيهي عوامل اجرايي طرح سنجش نوآموزان آماده ورود به دبستان را از اهداف و برنامه‌هاي مهم عنوان كرد.
عسكرزاد همچنين با ابراز رضايت از برپايي نمايشگاه مذكور، از دست‌اندركاران اين نمايشگاه قدرداني كرد.
انتهاي پيام/غ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها