عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كاهش 3 درصدي تلفات در صنعت برق

كاهش 3 درصدي تلفات در صنعت برق
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:15 ب.ظ

پس از اجراي هدفمندي يارانه‌ها صورت گرفت؛
كاهش 3 درصدي تلفات در صنعت برق

خبرگزاري فارس: قائم مقام شركت توانير‌ از كاهش سه درصدي تلفات در صنعت برق پس از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها در كشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، محمد‌حسن متولي‌زاده صبح امروز در ميزگرد هدفمندي يارانه‌ها و صنعت برق در حاشيه نخستين همايش "فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت الكتريكي " اظهار داشت: با مقايسه عملكرد صنعت برق قبل و پس از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها به تاثير مثبت اين طرح در اين صنعت مي‌رسيم.
وي ادامه داد: براي بهره‌وري بيشتر در صنعت برق ‌به ويژه برق بايد به نيروگاه‌ها با ارائه تسهيلات ويژه توجه بيشتري به آنها داشته باشيم.
قائم مقام شركت توانير با اشاره به توليد سالانه 5 هزار مگابايت برق در كشور بيان داشت: در حال حاضر در صنعت برق به خودكفايي رسيديم اما هنوز چالش‌هايي در اين صنعت وجود دارد.
متولي‌زاده افزود: يكي از چالش‌هايي كه اين صنعت با آن روبه‌رو بوده ثابت بودن قيمت برق از سال 83 تاكنون به بخش صنعتي بود كه در اين زمينه اجحاف مي‌شده است.
وي عنوان داشت: در طرح هدفمندي يارانه‌ها دو تكليف، افزايش راندمان و كاهش تلفات براي صنعت برق تعيين شد.
قائم مقام شركت توانير بيان داشت: با فراهم شدن زمينه اقتصادي شدن برق از جمله افزايش راندمان و كاهش تلفات، رونق و كسب و كار را در صنعت برق خواهيم داشت.
هادي قوامي، عضو كميسيون برنامه وبودجه مجلس شوراي اسلامي‌ نيز اظهار داشت: اتلاف و هد‌ررفت انرژي در راه انتقال به مصرف‌كننده، كاهش راندمان برق و بهره‌وري برق و كاهش كيفيت در توزيع برق از مشكلات اين صنعت در كشور است.
وي ادامه داد: در اين صنعت فضاي كسب و كار را بايد به گونه‌اي فراهم كنيم كه هزينه كالا كمتر شود كه اين با اجراي هدفمندي يارانه‌ها عملياتي مي‌شود.
قوامي خاطرنشان كرد: بايد به صنعت برق با كاهش قيمت برق به اين بخش كمك و آن را در پيشبرد اين صنعت ياري كرد.
انتهاي پيام/ج30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها