عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

سياست‌هاي ميراث فرهنگي بافت قديم بوشهر را از بين برده است

سياست‌هاي ميراث فرهنگي بافت قديم بوشهر را از بين برده است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:16 ب.ظ

مديرعامل شركت مسكن‌سازان استان بوشهر:
سياست‌هاي ميراث فرهنگي بافت قديم بوشهر را از بين برده است

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت عمران و مسكن سازان استان بوشهر گفت: سياست‌هاي ميراث فرهنگي در ارتباط با بافت قديم بوشهر منجر به از بين رفتن 60 درصد املاك اين بافت شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر، منصور سعيدي صبح امروز در جمع خبرنگاران با بيان اينكه 30 هكتار از شهر بوشهر را بافت‌هاي تاريخي تشكيل مي‌دهند، اظهار داشت: البته سياست‌هاي ميراث فرهنگي كه به هيچ رقمي حاضر نيست از آنها كوتاه بيايد، منجر به آن شده كه 60 درصد از املاكي كه ارزشمند تشخيص داده شده، در بافت قديم بوشهر از بين برود.
وي از ميراث فرهنگي خواست تا برنامه‌اش را براي برون رفت از مشكلات كنوني بافت قديم بوشهر اعلام كند.
سعيدي گفت: تا وقتي كه ميراث فرهنگي دو دستي بافت قديم بوشهر را چسبيده و نه پول دارد كه خودش آن را كاملا رو به راه كند و نه راه و شرايط را براي حضور ديگران و سرمايه گذاران باز مي‌گذارد، نبايد انتظار معجزه در بافت قديم بوشهر را داشت.
وي ادامه داد: به دليل سختگيري‌هاي قوانين و بخشنامه‌هاي ميراث فرهنگي، بافت قديم بوشهر توجيه اقتصادي لازم را براي حضور سرمايه‌گذاران پيدا نكرده و بايد براي اين مشكل فكري كرد، چون نمي‌توان دست روي دست گذاشت و پايين آمدن بناهاي ارزشمند و تخريب بافت تاريخي بوشهر را ديد و دم بر نياورد.
مديرعامل شركت عمران و مسكن سازان استان بوشهر اضافه كرد: به دليل پايين بودن هزينه اجاره در بافت قديم، اغلب ساكنان آن آدم‌هاي عيالواري هستند كه اگر اتفاق ناگواري رخ دهد، به دليل نبود آتش نشاني و اورژانس در محل، بايد به انتظار حوادث تلخ و فاجعه بود.
مديرعامل شركت عمران و مسكن سازان استان بوشهرگفت: نبود زير ساخت‌هاي لازم از جمله آتش نشاني و اورژانس در بافت قديم خطرناك است و بايد دعا كنيم اتفاقي رخ ندهد، وگرنه فاجعه صورت مي‌گيرد.
وي افزود: مردم تا اسم بافت قديم بوشهر را مي‌شنوند حاضر به ساخت و ساز در آنجا نيستند و فرار مي‌كنند.
منصور سعيدي بيان داشت: به دليل موقعيت خاص كوچه‌هاي بافت قديم، مصالح ساختماني بايد كنار خيابان تخليه و با فرغون و ابزارهاي ديگري به دل بافت آورده شود كه هزينه مصالح ساختماني را افزايش مي‌دهد.
وي ادامه داد: از طرفي با وجود اينكه بارها با مردم جلساتي را برگزار كرده و آمادگي خود را براي دادن تسهيلات براي مرمت بناهاي بافت تاريخي بوشهر اعلام كرده‌ايم، اما تاكنون فقط سه يا چهار نفر از اين طرح استقبال كرده‌اند.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها