عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تکذیب خبر کسر بنزین از کارت های سوخت

تکذیب خبر کسر بنزین از کارت های سوخت
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:16 ب.ظ

 

 

تکذیب خبر کسر بنزین از کارت های سوخت

 

در چند روز اخير شايعه‌اي مبني بر كسر سهميه بنزين از كارت‌هاي سوختي كه مجهز به سامانه پرداخت الكترونيكي نيستند، مطرح شده بود كه در نهايت شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي با رد اين موضوع، به مردم اين اطمينان را داد كه مجهز نبودن كارت سوخت به سامانه پرداخت الكترونيكي موجب كسر سهميه نمي‌شود.

شهرام رضايي - معاون فني سامانه هوشمند سوخت، در گفت‌وگو با ايسنا تاكيد كرد: از نظر فني پرداخت الکترونيک بهاي سوخت ارتباطي با سهميه کارت هوشمند سوخت ندارد و چنانچه فرايند سوختگيري به نحو صحيح انجام شود، هيچ گونه مشکلي از جمله کسر سهميه به وجود نخواهد آمد.

وي افزود: در فرايند سوختگيري صحيح، فرد بايد پس از اتمام سوختگيري، نازل را در محل خود قرار داده و بعد از مشاهده عبارت " کارت را برداريد" کارت هوشمند سوخت را از کارت‌خوان خارج كند.

به گفته او در صورت عدم انتخاب گزينه «پرداخت نقدي» هم با گذاشتن صحيح نازل روي تلمبه هيچ مشكلي پيش نخواهد آمد.

پيش از اين تعدادي از رسانه‌ها به نقل از سايت شركت ملي فراورده‌هاي نفتي نوشته بودند كه در بخش سامانه هوشمند سوخت اين سايت در پاسخ به پرسشي مبني بر اين كه براي اين‌كه در سوخت‌گيري وسيله نقليه‌اي كه به سامانه پرداخت الكترونيك مجهز نيست دچار كسر سهميه نگرديم چه اقدامي انجام دهيم؟ پاسخ داده شده بود: "در صورتي كه كارت هوشمند سوخت وسيله نقليه شما به سامانه پرداخت الكترونيك متصل نگرديده است، در صورت مراجعه به جايگاه‌هايي كه به اين سامانه مجهز شده‌اند، پس از اتمام سوخت‌گيري با دو گزينه بانكي يا نقدي مواجه مي‌شويد.

لازم است در اين موقع با انتخاب گزينه نقدي و ديدن پيغام «لطفا كارت را برداريد» نسبت به برداشتن كارت هوشمند سوخت اقدام كنيد تا سوخت‌گيري صحيح انجام شود تا دچار كسر سهميه نشويد. در صورت عدم انتخاب گزينه نقدي و خارج كردن كارت هوشمند سوخت از كارت‌خوان، سوخت‌گيري شما نادرست اتمام يافته واز سهميه خودرو چهار ليتر كسر مي‌شود."...../تحلیل:عصرایران

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها