عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اجراي آبياري تحت فشار در 18‌هزار هكتار از اراضي اصفهان

اجراي آبياري تحت فشار در 18‌هزار هكتار از اراضي اصفهان
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:16 ب.ظ

تا پايان تير ماه سال 90 صورت مي‌گيرد؛
اجراي آبياري تحت فشار در 18‌هزار هكتار از اراضي اصفهان

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان گفت: آبياري تحت فشار در 18‌ هزار هكتار از اراضي كشاورزي استان اصفهان تا پايان تير ماه سال 1390 اجرا مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از نجف‌آباد، محمدرضا نريماني صبح امروز در ديدار با كشاورزان و فعالان كشاورزي اين شهرستان با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌هاي جهاد كشاورزي استان اصفهان اظهار داشت: در سال جاري بيش از 678 پروژه كشاورزي كه شامل پروژه‌هاي كشاورزي، دامداري و دامپروري است، با هزينه‌اي افزون بر 920 ميليارد ريال در سطح استان اصفهان به بهره‌برداري رسيده كه اين تعداد پروژه زمينه اشتغال نزديك به دو‌هزار و 500 نفر را در استان فراهم كرده است.
وي افزود: 220 مورد از پروژه‌هاي كشاورزي امسال در دهه فجر و با هزينه‌اي بالغ بر 300 ميليارد ريال مورد بهره‌برداري قرار گرفته است.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان با اشاره به اينكه بخش عمده‌اي از پروژه‌ها در حوزه آب و خاك و مربوط به افزايش بهره‌وري آب بوده است، بيان داشت: 70 درصد پروژه‌هاي جهاد كشاورزي در سال جاري در حوزه آب و خاك انجام شده است.
وي اجراي طرح آبياري تحت فشار به صورت قطره‌اي در باغات و باراني در مزارع را از روش‌هاي افزايش راندمان آب عنوان كرد و گفت: يك دسته از پروژه‌هاي سازمان جهاد كشاورزي اجراي طرح آبياري تحت فشار در اراضي كشاورزي است كه در سال جاري تاكنون در هفت‌هزار هكتار از اراضي كشاورزي استان اصفهان اصلاح روش‌هاي آبياري انجام شده و روش‌هاي نوين آبياري در مزارع و باغات مورد اجرا قرار گرفته است.
نريماني اضافه كرد: پيش‌بيني مي‌شود تا پايان تيرماه سال آينده كه پايان سال مالي است، روش‌هاي نوين آبياري در نزديك به 18‌هزار هكتار از اراضي استان اجرايي شود.
انتهاي پيام/ز30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها