عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پرسش و پاسخ پررسش : مشخصات ظاهرى حضرت چیست و آیا کسى می تواند خودش رابه صورت حضرت درآورد؟

پرسش و پاسخ پررسش : مشخصات ظاهرى حضرت چیست و آیا کسى می تواند خودش رابه صورت حضرت درآورد؟
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:16 ب.ظپرسش و پاسخ پررسش : مشخصات ظاهرى حضرت چیست و آیا کسى می تواند خودش رابه صورت حضرت درآورد؟
پاسخ : امام زمان (ع) بعد از شهادت پدرش هنگامى که براى نماز بر جنازه او حاضر شد مردم او را مشاهده کردند در حالى که طفلى گندم‏گون بود، با موهاى فرى وبین دندان‏هاى جلو او باز بود.( تاریخ الغیبة الصغرى، ص 540)
شیخ طوسى؛ از برخى کسانى که حضرت را در خلال غیبت صغرا مشاهده کردند نقل مى‏کند که آن حضرت جوانى زیبارو، با بویى معطّر، وهیبتى عظیم بود. راوى مى‏گوید: «هنگامى که سخن مى‏گفت، کسى را بهتر از او در سخن گفتن ندیدم».( الغیبة، طوسى، ص 152)
در روایتى دیگر مى‏خوانیم که راوى گفت: «حضرت جوانى گندم‏گون بود وهرگز کسى را به مانند او در زیبایى واعتدال قامت ندیدم».( همان، ص 153)
ودر روایتى دیگر آمده است: «قد او نه طولانى است ونه کوتاه، بلکه معتدل‏القامه است. سر مبارکش گرد وپیشانى‏اش پهن است. بینى او کشیده وگونه‏هاى او صاف وبر گونه راستش خالى است».( همان، ص 156)
در مورد ذیل سؤال که آیا کسى مى‏تواند خودش را به شکل وشمایل حضرت (ع) درآورد یا خیر؟ مى‏گوییم: اگر چه به حسب ظاهرى کسى بتواند خودش را به مانند حضرت در اوصافى که ذکر شد درآورد، ولى با علایم ظهور که در جاى خود ثابت شده ونیز با اعجازى که حضرت از خود نشان مى‏دهند هرگز کسى در امامت او شک نخواهد کرد. واین مقتضاى لطف خداوند است. ولطف بر او واجب است، و لذا به طور حتم کارى خواهد کرد که وجود حضرت در عصر ظهور به کسى مشتبه نخواهد شد.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها