عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تابوت عتیقه، قلابی بود

تابوت عتیقه، قلابی بود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:20 ب.ظ

 

 

تابوت عتیقه، قلابی بود

با وجود هشدارهای پیاپی پلیس آگاهی، شیفتگان خرید سكه و اشیای عتیقه با طمع و اشتباهات مكرر خود باعث شده اند عده ای كلاهبردار با طعمه قرار دادن این افراد، فروش سكه و اشیای تقلبی با قیمت های گزاف را به یكی از جرایم رو به گسترش در سراسر كشور تبدیل كنند.

به گزارش اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا، سرهنگ كریمی رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با بیان این مطلب گفت: در پی شكایت فردی مبنی بر این كه مردی در قبال دریافت مبالغ هنگفتی در جریان یك معامله اقدام به فروش یك تابوت سنگی عتیقه تقلبی به او كرده است، رسیدگی به پرونده در دستور كار كارآگاهان قرار گرفت.

سرهنگ كریمی افزود: با بررسی چند پرونده اخیر در استان گیلان مشخص شده است كه كلاهبردار فعال در این حوزه سوژه های خود را فریب داده است.

این فرد پس از شناسایی افراد علاقه مند به خرید آثار باستانی، نزد آنان می رفت و پس از نشان دادن چند سكه واقعی با لهجه خاص موفق به جلب توجه آنان می شد، سپس در روز معامله در قبال دریافت وجه نقد، اقدام به فروش سكه و اشیای تقلبی و تابوت عتیقه می كرد.

سرهنگ كریمی با اشاره به دستگیری متهم كلاهبردار در این زمینه گفت: كارآگاهان طی تحقیقات نامحسوس و با به دست آوردن اطلاعات اولیه و شناسایی مخفیگاه متهم، او را كه سابقه داری به نام ناصر بود دستگیر كردند.

متهم در بازجویی ها عنوان كرد اجناس بدلی را از فردی به نام حمید می گرفته است.

متهم به همراه پرونده به دادسرا اعزام و با صدور قرار قانونی مجددا روانه زندان شد. تحقیق در این زمینه ادامه دارد..... / جام جم آنلاین 

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها