عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اگر روحانیت منزوی شود رو به نابودی می‌رود

اگر روحانیت منزوی شود رو به نابودی می‌رود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:29 ب.ظ

قم - خبرگزاری مهر: رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: اگر روحانیت در جامعه منزوی شود رو به نابودی می رود.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، حجت‌الاسلام محمد محمدی گلپایگانی ظهر پنجشنبه در هفدمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با علمای بلاد که در سالن قدس مدرسه عالی امام خمینی(ره) برگزار شد اظهار داشت: دشمنان خدمات و نقش روحانیت را در شکل گیری و به ثمررسیدن انقلاب اسلامی فهمیده‌اند و اگر روحانیت در جامعه منزوی شود رو به نابودی خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه جامعه مدرسین نقش اساسی در حوزه علمیه دارد و از احترام خاصی نزد مراجع و مقام معظم رهبری برخوردار است، تصریح کرد: شخصیتهای برجسته و دانشمند این مجموعه را تشکیل داده‌اند که اکنون مورد تائید بزرگان است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود به شکل گیری نهضت‌های مختلف در ایران اشاره کرد و یادآور شد: بیش از یک قرن اخیر 4 نهضت در ایران شکل گرفت که یکی از آنها نهضت مرحوم شیرازی بزرگ بود که ایشان با فتوای تاریخی خود نقطه عطفی در کشور به وجود آوردند.

با تحریم تنباکو حتی قلیان‌های دربار را برچیده شد

وی ادامه داد: فتوای ایشان مبنی بر تحریم تنباکو آنچنان اثر گذاشت که حتی قلیان‌های دربار برچیده شد.

محمدی گلپایگانی دومین نهضت ایجاد شده در یک قرن اخیر را نهضت مشروطه عنوان کرد و یادآور شد: ستم های فراوان دربار و شخص شاه کار را به جایی رساند که قیام‌های مردمی شکل گرفت و مشروطه به وجود آمد که ابتدائا بزرگان مشروطه را تائید کردند اما بعد از مدتی با شیطنت انگلستان به انحراف کشیده شد.

وی افزود: در آن زمان شیخ فضل الله می‌گفت ما مشروعه می‌خواستیم نه این مشروطه. و مخالفت‌ها باعث شد که این شخصیت بزرگ را در ملاء عام دار زدند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تاکید کرد: الان هم اکثر بلواهایی که جهان اسلام به ویژه ممالک اسلامی وجود دارد زیر سر انگلستان است.

محمدی گلپایگانی در ادامه از ملی شدن صنعت نفت و شکل گیری انقلاب اسلامی به عنوان دو نهضت بعدی ایران یاد کرد و افزود: هنر امام خمینی(ره) این بود که نقطه اصلی و کانون فساد را هدف قرار داده بودند.

نقشه استعمار برای منحرف‌کردن نهضت‌های مردمی

وی با اشاره به موج بیداری اسلامی در کشورهای مختلف گفت: حرکت و بیداری اسلامی کشورهای اسلامی همگی یک حرف دارد ولی دست‌های استعمار می‌خواهند انقلاب آنها را منحرف کنند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به کشتار تعداد قابل توجهی از مردم لیبی با دستور قذافی گفت: باورمان نمی‌شد که یک رئیس جمهور در خیابانهای کشورش با استفاده از هواپیماهایی که توسط پول همان مردم تهیه شده بمباران شوند و امیدواریم ریشه ظلم خشکانده شود.

وی همچنین درباره اعتراضات مردم بحرین افزود: خوشحالیم که در بحرین شعار هیهات من الذله شنیده می‌شود.
 

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها