عضویت العربیة English
امام علی علیه‌السلام: برترین جهاد آن است که انسان روز خود را آغاز کند در حالى که در اندیشه ستم کردن به احدى نباشد. من لا یحضر الفقیه، ح 5762

خادم وزنه برداری هستم/ در 14 ماه گذشته هیچ مورد دوپینگی نداشتیم

خادم وزنه برداری هستم/ در 14 ماه گذشته هیچ مورد دوپینگی نداشتیم
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:41 ب.ظ

رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: من به عنوان خادم وزنه برداری پذیرای نظرات همه کسانی هستم که می خواهند به این رشته کمک کنند تا وزنه برداری ایران به جایگاه اصلی خود بازگردد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین رضازاده پس از 14 ماه که سمت سرپرستی فدارسیون وزنه برداری را در اختیار داشت امروز پنجشنبه به عنوان رئیس چهار سال آینده این فدراسیون برگزیده شد.

حسین رضازاده پس از انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: به لطف خدا در مدت 14 ماهی که به عنوان سرپرست فدارسیون وزنه برداری  فعالیت کردم، وزنه برداری ایران در المپیک نوجوانان سنگاپور صاحب مدال طلا شد، در رقابت‌های جوانان جهان در بلغارستان مدال طلا گرفتیم، در رقابت‌های بزرگسالان جهان در ترکیه صاحب مدال طلا شدیم و در بازی‌های آسیایی گوانگجو نیز به مدال‌های طلا، نقره و برنز دست پیدا کردیم.

رئیس فدراسیون وزنه برداری خاطر نشان کرد: نکته قابل توجه در بازی‌های آسیایی این است که ما با میانگین سنی 23 سال موفق به کسب مدال‌های رنگارنگ شدیم.

وی در تشریح عملکرد فدراسیون وزنه برداری افزود: برای نخستین بار مسابقات نونهالان را در کشور برگزار کردیم، ضمن اینکه مسابقات نوجوانان و جوانان نیز در شرایطی خوبی برگزار شد و مسابقات بزرگسالان نیز از دهم اسفندماه در رشت برگزار خواهد شد.

رضازاده در ادامه خاطرنشان کرد: در این 14 ماه که سمت سرپرستی فدراسیون وزنه برداری را برعهده داشتم، 16 تا 17 بار به سفرهای استانی رفتم و در این سفرها حمایت‌های خوبی از مدیران کل تربیت بدنی استان‌ها دیدم که از آن جمله می توان به ساخت خانه‌های وزنه برداری در مراکز هر استان اشاره کرد. در حال حاضر خانه وزنه برداری کرمان افتتاح شده و خانه وزنه برداری اصفهان بیش از 80 درصد پیشرفت داشته و بزودی دیگر خانه‌های وزنه برداری هم آماده بهره برداری خواهد شد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری افزود: ما در نظر داریم از هر استان مربیان زحمتکش را به اردوها بیاوریم و آنها را با تیم‌های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به رقابت‌های مختلف اعزام کنیم. برای سال آینده مسابقات آسیایی، نوجوانان جهان، جوانان جهان و بزرگسالان جهان که حکم انتخابی المپیک را دارد، در پیش داریم و باید در این رقابت‌ها نتایجی در شان وزنه برداری ایران کسب کنیم.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های خوبی در زمینه مبارزه با دوپینگ در فدراسیون وزنه برداری انجام شده گفت: در 14 ماهی که در سمت سرپرستی فدراسیون وزنه برداری بودم از تمام وزنه برداران آزمایش دوپینگ به عمل آمد و خوشبختانه هیچ مورد دوپینگی نداشتیم. در این خصوص تفاهم نامه‌ای با فدراسیون پزشکی ورزشی منعقد کردیم تا کار آموزش ورزشکاران برای جلوگیری از استفاده ناآگاهانه از مواد نیروزا صورت بگیرد.

رضا زاده در پایان گفت: من خادم رشته وزنه برداری هستم و در فدراسیون به روی همه کسانی که می خواهند به ما کمک کنند باز است.

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تعداد پست ها : 1355
دسترسی سریع به انجمن ها