عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

خیرین مدرسه ساز 300 میلیارد تومان برای نوسازی مدارس خراسان رضوی اهدا کردند

خیرین مدرسه ساز 300 میلیارد تومان برای نوسازی مدارس خراسان رضوی اهدا کردند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:44 ب.ظ

مشهد - خبرگزاری مهر: مدیرکل توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: خیرین مدرسه ساز از سال گذشته تاکنون 300 میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز مدارس خراسان کمک کردند.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، هدایت الله هاشمی نسب ظهر پنجشنبه در نخستین جشنواره خیرین مدرسه ساز ناحیه 5 آموزش و پرورش مشهد افزود: 75 میلیارد تومان اعتبارات دولتی با کمک قابل توجه خیرین مدرسه ساز گام مهمی در جهت پیشبرد مدرسه سازی در خراسان رضوی بوده است.

وی گفت: ازاعتبارات دولتی مدرسه سازی کشور 7/9  درصد از آن به استان خراسان رضوی تعلق دارد.

وی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری در خصوص توسعه و تجهیز فضای آموزشی از کمکهای خیرین داخل وخارج از کشور قدررانی کرد و افزود: وجود بارگاه نورانی علی بن موسی الرضا(ع)یکی از مهمترین عوامل کمک خیرین سراسر ایران بوده است.

هاشمی نسب گفت: با تشکیل سازمان نمایندگان خیرین مدرسه ساز خارج از کشور و دفاتر آنان  در داخل، ساخت و سازها مدارس تسریع شده است.

وی برگزاری جشنواره ها و همایش های بزرگداشت خیرین مدرسه ساز را بهترین راه های جذب سایر نیکوکاران علاقمند دانست و گفت: یکی از موانع کار خیرین الزام دولت به انجام تعهدات در تفاهم نامه های امضا شده فی مابین اداره کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس ساز است.

هاشمی نسب تصریح کرد: رسانه ها در ایجاد ارتباط بین خیرین و آموزش و پرورش نقش بسیار مهمی دارند. آنان می توانند با توصیف وضعیت مدارس فرسوده راه همکاری را هموار سازند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 5 آموزش و پرورش مشهد نیز با بیان اینکه این ناحیه با داشتن 70خیر مدرسه ساز بیشترین نیکوکار را در نواحی مشهد داراست افزود:اهدای منزل، زمین و پرداخت وجه نقد نیز از جمله کمک های خیرین مدرسه ساز به این ناحیه و مناطق محروم آن بوده است.

محمدرضا خدادادی بیان داشت: دو مدرسه شبانه روزی به همت خیرین در این منطقه  بنا نهاده شده و 40 آموزشگاه با کمک آنان تخریب، مقاوم سازی و ترمیم شده است.

وی گفت:این ناحیه 60 هزار و298 دانش آموز و 39 هزار و 67 معلم دارد.

وی خاطر نشان کرد: به زودی یک نوبته کردن 13 آموزشگاه دارای شیفت مخالف با جذب 560 میلیون تومان اعتبار، از خیرین مدرسه ساز آغاز خواهد شد.

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها