عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

خیرین مدرسه ساز 300 میلیارد تومان برای نوسازی مدارس خراسان رضوی اهدا کردند

خیرین مدرسه ساز 300 میلیارد تومان برای نوسازی مدارس خراسان رضوی اهدا کردند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:44 ب.ظ

مشهد - خبرگزاری مهر: مدیرکل توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: خیرین مدرسه ساز از سال گذشته تاکنون 300 میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز مدارس خراسان کمک کردند.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، هدایت الله هاشمی نسب ظهر پنجشنبه در نخستین جشنواره خیرین مدرسه ساز ناحیه 5 آموزش و پرورش مشهد افزود: 75 میلیارد تومان اعتبارات دولتی با کمک قابل توجه خیرین مدرسه ساز گام مهمی در جهت پیشبرد مدرسه سازی در خراسان رضوی بوده است.

وی گفت: ازاعتبارات دولتی مدرسه سازی کشور 7/9  درصد از آن به استان خراسان رضوی تعلق دارد.

وی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری در خصوص توسعه و تجهیز فضای آموزشی از کمکهای خیرین داخل وخارج از کشور قدررانی کرد و افزود: وجود بارگاه نورانی علی بن موسی الرضا(ع)یکی از مهمترین عوامل کمک خیرین سراسر ایران بوده است.

هاشمی نسب گفت: با تشکیل سازمان نمایندگان خیرین مدرسه ساز خارج از کشور و دفاتر آنان  در داخل، ساخت و سازها مدارس تسریع شده است.

وی برگزاری جشنواره ها و همایش های بزرگداشت خیرین مدرسه ساز را بهترین راه های جذب سایر نیکوکاران علاقمند دانست و گفت: یکی از موانع کار خیرین الزام دولت به انجام تعهدات در تفاهم نامه های امضا شده فی مابین اداره کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس ساز است.

هاشمی نسب تصریح کرد: رسانه ها در ایجاد ارتباط بین خیرین و آموزش و پرورش نقش بسیار مهمی دارند. آنان می توانند با توصیف وضعیت مدارس فرسوده راه همکاری را هموار سازند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 5 آموزش و پرورش مشهد نیز با بیان اینکه این ناحیه با داشتن 70خیر مدرسه ساز بیشترین نیکوکار را در نواحی مشهد داراست افزود:اهدای منزل، زمین و پرداخت وجه نقد نیز از جمله کمک های خیرین مدرسه ساز به این ناحیه و مناطق محروم آن بوده است.

محمدرضا خدادادی بیان داشت: دو مدرسه شبانه روزی به همت خیرین در این منطقه  بنا نهاده شده و 40 آموزشگاه با کمک آنان تخریب، مقاوم سازی و ترمیم شده است.

وی گفت:این ناحیه 60 هزار و298 دانش آموز و 39 هزار و 67 معلم دارد.

وی خاطر نشان کرد: به زودی یک نوبته کردن 13 آموزشگاه دارای شیفت مخالف با جذب 560 میلیون تومان اعتبار، از خیرین مدرسه ساز آغاز خواهد شد.

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها