عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

عمر متوسط ساختمانها در خراسان رضوی 25 سال است

عمر متوسط ساختمانها در خراسان رضوی 25 سال است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:44 ب.ظ

مشهد - خبر گزاری مهر: استاندار خراسان رضوی گفت: عمر متوسط ساختمانها در ایران 30 سال و در خراسان رضوی 25 سال است که البته با تدابیر اتخاذ شده این مشکل در حال رفع شدن است.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، محمود صلاحی ظهر پنجشنبه در جشنواره بزرگ روز مهندس در مشهد افزود: با وجود 15 هزار مهندس در بخش ساختمان و مسکن در خراسان رضوی باید ابنیه احداث شده در شهرهای مختلف خراسان رضوی به ویژه شهر مقدس مشهد الگوی کشور باشد.

وی گفت: شهر مقدس مشهد به دلیل وجود بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) باید چشم انداز زیبایی از نظر ساختمان داشته باشد و ساختمان های آن نمادی از معماری ایرانی و اسلامی باشد.

استاندار خراسان رضوی گفت:اولین کسانی که وارد یک کشور و یا شهری می شوند با ساختمان ها روبرو می شوند وچه خوب است مهندسان ما با بهره گیری از دانش روز در این جهت تلاش مضاعفی را در دستور کار خود قرار دهند.

صلاحی گفت: برخی از کشورها که تاریخی از نظر قدمت و فرهنگ و تمدن ندارند، برای خود تاریخ درست می کنند واین شایسته ایران نیست که با فرهنگ چند هزار ساله ایران در عصر ساختمان سازی از دنیا عقب بمانیم.

وی پیشنهاد کرد: تا سال آینده مهندسان استان خراسان رضوی با ارائه ایده های نو والگوی مناسب ساخت و ساز طرحی را ارائه دهند تا  در سطح کشور اجرایی شود.

وی با اشاره به تشکل های سازمان نظام مهندسی ساختمان با 15 هزار عضو،سازمان نظام مهندسی کشاورزی با 10 هزار عضو و سازمان نظام مهندسی معدن با 1900 عضو  در خراسان رضوی افزود: با این پتانسیل خراسان رضوی باید در همه زمینه در سطح کشور حرف اول را بزند.

صلاحی با اشارره به یک میلیارد و150 میلیون دلار صادرات طی 10 ماه گذشته از خراسان رضوی گفت: هم اکنون تولیدات محصولات کشاورزی این استان 9 میلیون تن است که با 800 هزار هکتار زمین آبی و30 هزار هکتار زمین دیمی تولیدات کشاورزی خراسان باید طی چند سال آینده به 18 میلیون تن برسد.

در این جشنواره از مهندسانی که در جهت احداث بناهای برتر تلاش کرده اند تقدیر شد.

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها