عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

انقلاب کشورهای عربی بر اساس آموزه‌های دینی است

انقلاب کشورهای عربی بر اساس آموزه‌های دینی است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  05:47 ب.ظ

قم - خبرگزاری مهر: معاون اول قوه قضاییه با اشاره به فریادها و شعارهای انقلابیون کشورهای اسلامی مبنی بر الله اکبر و لااله الا الله گفت: این شعارها گویای اسلامی و دینی بودن این جنبش ها است.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی قبل از ظهر پنج‌شنبه در مراسم اختتامیه  جشنواره نرم افزار های قرآنی که در سازمان ملی جوانان استان قم برگزار شد با اشاره به خیزش مردم کشور‌های عربی گفت: شعار مردم این کشور ها مبنی بر الله اکبر و لااله الا الله گویای اسلامی و دینی بودن این جنبش ها است.

وی ادامه داد: احزاب و گروه ها در این جنبش ها در مرحله دوم اهمیت قرار دارند و ویژگی های این حرکات مردمی است که بر اساس آموزه های دینی و اسلامی شکل گرفته است.
 
معاون اول قوه قضائیه افزود: این جنبش هابه شدت ضد استعماری و ضد استکباری و ضد امریکایی و صهیونیستی است و مشکل آن تنها نبود رهبری است تا دشمنان این خیزش ها را به نام خود مصادره نکنند.
 
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که این جرقه‌ها که اکنون ایجاد شده بتواند ریشه‌های دیکتاتوری منطقه را فروریزد و زمینه ساز حکومتی قرآنی و دینی فراهم شود.

رئیسی در ادامه با تأکید براینکه ایران در تمامی  زمینه‌های باید برای کشورهای  الگوسازی کند ابرازداشت: این الگو سازی‌ها باید در همه زمینه‌ها چون مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی صورت گیرد.

وی با اشاره به نقش و جایگاه حوزه علمیه در تامین محتوا و الگوسازی های دینی گفت: بخش های عمده ای از این الگوسازی ها در حوزه های علمیه انجام می شود.

معاون اول قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود به وجود تهاجمات فرهنگی غرب نسبت به فرهنگ دینی و اسلامی اشاره کرد و گفت: در فضای داخی کشور سه هزار شبکه ماهواره ای قابل دریافت که باید بستر تربیت و هدایت انسان بر اساس آمورزه های قرآنی را فراهم کرد.
 
وی افزود: بر اساس آموزه های اسلامی در راس نظام دینی باید ولایت فقیه جامع الشرایط باشد و نیز همه قوانین و روابط اجتماعی در عرصه گسترده مطابق با اسلام تشکیل و تدوین می شود.

رییسی یادآور شد: انسانیت انسان بدون اتصال و ارتباط با وحی، قرآن و خداوند حاصل نمی شود و نمی تواند به مقام خلیفه اللهی دست یابد.

وی  تاکید کرد: تعریف انسان در اسلام و قرآن با تعریف دیگر علوم متفاوت است که تعریف انسان در اسلام کامل ترین و بهترین تعریف ارائه شده است
 
karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها