عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کرمانشاه باید به مرکز خدمات درمانی غرب کشور تبدیل شود

کرمانشاه باید به مرکز خدمات درمانی غرب کشور تبدیل شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:00 ب.ظ

کرمانشاه - خبرگزاری مهر: استاندار کرمانشاه گفت: کرمانشاه پتانسیل این را دارد تا به عنوان مرکز و پایلوت خدمات درمانی و بهداشتی غرب کشور تبدیل شده و همه باید در راستای محقق شدن این امر کمک کنند.

 به گزارش خبرنگار مهر در کرمانشاه، سید دادوش هاشمی درجلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی استان توجه به مسایل و نکات بهداشتی را یکی از ضروریات جامعه امروزی دانست و اظهار داشت: فرهنگ سازی در این زمینه باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد و در این راستا ازظرفیت های موجود باید استفاده شود.  

وی در ادامه ایجاد کلینیک های تخصصی مانند دندانپزشکی را یکی از نکات ضروری دانست و گفت: مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و متولیان امر بهداشت و درمان کرمانشاه باید به این موضوع  توجه ویژه داشته باشند.

استاندارکرمانشاه همچنین رعایت نکات بهداشتی مغازه های عرضه کننده کالاها و اجناس و بخصوص کباب فروشی های طاقبستان را مورد تاکید قرار داد و با انتقاد شدید از رعایت نشدن مسایل بهداشتی در برخی از این مغازه ها، برخورد جدی با صاحبان آنها را خواستار شد.

رئیس شورای عالی سلامت و امنیت غذایی استان تصریح کرد: متاسفانه آنچه که در برخی از این مغازه ها به چشم می خورد عدم رعایت بهداشت و برخورد نادرست با مشتری می باشد و به همین خاطر متولیان بهداشت کرمانشاه تا قبل از فرا رسیدن ایام نوروز و حضور مهمانان و مسافران در استان باید این مشکل را حل کنند.

هاشمی یادآور شد: به افراد متخلف در ابتدا باید با تذکر یادآوری کرد تا نسبت به رعایت بهداشت مناسب اقدامات لازم را انجام دهند و در صورت رعایت نکردن این مسئله لازم است نسبت به تعطیلی آن اقدامات مقتضی صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: از تاریخ 25 تا 29 اسفند ماه خود شخصاً از رستوران های حومه طاقبستان بازدید کرده تا در جریان آخرین وضعیت کار این مغازه ها و نحوه خدمت رسانی و رعایت موازین بهداشتی آن ها قرار گیرم.

رئیس شورای عالی سلامت و امنیت غذایی استان همچنین بر نظارت و بازرسی از رستوران های بین راهی و رعایت بهداشت کامل از سوی آن ها تاکید کرد.

دوازدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی در کرمانشاه برگزارمی شود

در ادامه این جلسه محمدرضا نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه نیزبا اشاره به برگزاری دوازدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسیبه میزبانی استان کرمانشاه در خردادماه سال 1390گفت: این کنگره بزرگ با حضور بیش از هزار و200 میهمان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد که تا امروز بیش از 700 مقاله  علمی و تخصصی به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است.

نیکبخت برگزاری این کنگره عظیم بین المللی به میزبانی کرمانشاه بسیارحائز اهمیت خواند و خواستار  همکاری تمامی دستگاههای اجرایی استان در جهت هرچه بهتر برگزار نمودن این رویداد مهم علمی شد.

وی در ادامه به تشریح وضعیت فعلی سلامت استان در حوزه های مختلف پرداخت و اظهار داشت: متولی  اصلی بحث سلامت آحاد مختلف جامعه تنها وزارت بهداشت نیست بلکه  این وزارتخانه تنها 25 درصد از سهم سلامت جامعه را برعهدا دارد و 75 درصد مابقی را باید دیگر دستگاهها در حوزه آموزش و... برعهده دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خاطر نشان کرد: ما اولویت های اصلی  خود را در حوزه سلامت در چند بحش  از جمله شناسایی و کاهش عوامل خطر بیماری های قلبی و سرطانی،کنترل بیماری های واگیر،کاهش  عوامل مرگ ومیر ناشی از حوادث، پیگیری و کاهش گسترش و آسیب شناسی از سوء مصرف مواد مخدر، بهبود وضعیت تغذیه در همه گروههای سنی، شناسایی علل اقدام به خودکشی و کاهش مواردآن، افزایش کیفیت و کمیت خدمات بهداشتی و درمانی، ارتقاء سلامت بهداشتی رستوران ها و مرکز بین راهی و.... برنامه ریزی نموده ایم و تمام توانمان را نیز جهت رسیدن به اهداف خود که در نهایت ارتقای سلامت افراد جامعه استف بکار خواهیم گرفت.

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها