عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بسیاری از احکام وقف فراموش شده است

بسیاری از احکام وقف فراموش شده است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:01 ب.ظ

قم - خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه و سرپرست اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه بسیاری از احکام وقف فراموش شده است بر بیان و تبلیغ فلسفه، آثار و برکات وقف در بین مردم تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، حجت الاسلام علی محمدی ظهر پنج‌شنبه در مراسم تودیع معارفه مدیر کل امور دینی و اعزام مبلغ سازمان اوقاف و خیریه که در سالن اجتماعات مدرسه معصومیه قم برگزار شد با اشاره به اینکه خیلی از احکام وقف فراموش شده است، اظهار داشت: فلسفه، آثار و برکات وقف بیان شود تا دوباره ارزش و جایگاه آن در بین مردم احیا شود.

وی با اشاره به اینکه طبق آمار 15 روز گذشته تا کنون800 موقوفه داشته‌ایم اضافه کرد: در طول 31 سال انقلاب به طور میانگین هر سال 200 موقوفه اهدا شده ولی در سال جاری 800 موقوفه داشته‌ایم که از این تعداد 400 مورد آن ثبت محضری شده و 400 مورد آن در دست اقدام است این آمار نشان می‌دهد مردم ما بسیار خوب و ایثارگر هستند بنابراین تلاش ما باید در تبلیغ آثار، برکات و فلسفه وقف و امور خیریه بیشتر شود.

امام و انقلاب فرهنگ وقف و موقوفات را احیا کرد

نماینده ولی فقیه و سرپرست اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه وقف و موقوفات حکم و سنت پیامبر است اظهار داشت: یکی دیگر از خدمات امام راحل و نظام انقلاب احیای وقف و موقوفات کشور بود.

وی با اشاره به بیان امام راحل مبنی بر اینکه موقوفات باید به وقفیت باقی بماند و به وقف عمل بشود بیان داشت: این جمله امام در زمانی که قانون اساسی کشور هنوز نوشته نشده بود نشان از تیز هوشی و عمق درک امام راحل به وقف بود.
نظام اسلامی بیشترین، بالا‌ترین و بر‌ترین خدمت را به روحانیت انجام داده است

محمدی با اشاره به اینکه نظام اسلامی بیشترین، بالا‌ترین و بر‌ترین خدمت را به روحانیت انجام داده است بیان داشت: در زمان گذشته برخی از افراد طلبه شدن را ننگ و عار می‌دانستند و زمانی که جوانی طلبه می‌شد وی را تحقیر می‌کردند.

وی اظهار داشت: یکی از خدمات بزرگ انقلاب و امام راحل احیای جایگاه و شأن روحانیت در جهان اسلام و بشریت بود که بعد از آن همه تحقیر‌ها باید قدر آن را بدانیم و همه مدافع این نظام، اندیشه و تفکر امام راحل و رهبری باشیم.

نماینده ولی فقیه و سرپرست اوقاف و امور خیریه کشور گفت: مسلمان جهان، انقلاب و نظام اسلام ما را الگوی خود قرار می‌دهند و امروزه شاهد هستیم که به تبعیت از انقلاب و نظام اسلامی ایران علیه استعمارگران و سطله گران در کشورهای اسلامی بخصوص کشور مصر قیام کردند.

وی ادامه داد: فرعون مصر یکی از کارهای حساب شده آمریکا و اسرائیل به حساب می‌آید و این استعمارگران هیچ زمان فکر نمی‌کردند مردم مصر علیه مبارک قیام و او را سرنگون کنند و حکومت ظالمانه نامشروع مصر برای آمریکا و اسرائیل از حکومت صدام و حزب بعث عراق مهم‌تر است و این قیام برای سلطه گران و استعمارگران وحشتناک و هراس آور بوده است و در حال حاضر آن‌ها نمی‌دانند چگونه در مقابل قیام و خیزش مصر چاره اندیشی کنند.

شایان ذکر است در مراسم تودیع و معارفه از زحمات سید جلال رضوی مدیر کل امور دینی و اعزام مبلغ امور خیریه و اوقاف تقدیر و احمد پاک نهاد به عنوان مدیر جدید معرفی شد.

 
karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها