عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

قائم‌مقامي با 100 شطرنج‌باز مازندراني رقابت مي‌كند

قائم‌مقامي با 100 شطرنج‌باز مازندراني رقابت مي‌كند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:12 ب.ظ

فردا؛
قائم‌مقامي با 100 شطرنج‌باز مازندراني رقابت مي‌كند

خبرگزاري فارس: رئيس هيئت شطرنج شهرستان نكا از برگزاري نخستين دوره مسابقه شطرنج با حضور احسان قائم مقامي در شهرستان نكا خبر داد.

سيد مسعود اكبري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نكا اظهار داشت: اين مسابقه روز جمعه با حضور احسان قائم مقامي برترين شطرنج باز ايران در سالن سردار طوسي برگزار مي‌شود.
وي افزود: تاكنون يكصد شطرنج باز براي شركت در اين مسابقه و انجام حتي يك حركت با احسان قائم مقامي ثبت نام كرده‌اند.
رئيس هيئت شطرنج شهرستان نكا با بيان اينكه ورزشكاران بسياري در اين دوره از مسابقات شركت مي‌كنند، خاطرنشان كرد: امامعلي حبيبي اسطوره كشتي مازندران از مهمانان ويژه اين دوره از مسابقات است.
اكبري تصريح كرد: مسابقه شطرنج در سبك سيمولتانه به‌گونه‌اي است كه يك شطرنج باز همزمان با چندين شطرنج باز رقابت مي‌كند و در شهرستان نكا نيز با يك‌صد شطرنج باز به رقابت مي‌پردازد.
وي ادامه داد: اين دوره از مسابقات به منظور تشويق و تبليغ رشته ورزشي شطرنج و با هدف ايجاد رقابت سالم ورزشي، ايجاد شور و نشاط در جامعه برگزار مي‌شود.
اكبري با بيان اينكه شطرنج نكا اكنون در دوراني قرار گرفته كه نيازمند حمايت همه‌جانبه است، خاطرنشان كرد: در اين دوره از مسابقات نيز شركت كوپا ساز شمال به عنوان اسپانسر بازي و مسابقات معرفي شده است و تاكنون نيز تاثير بسزايي در پيشرفت امور داشته است.
رئيس هيئت شطرنج شهرستان نكا همچنين ادامه داد: برگزاري مسابقات متعدد و مختلف شطرنج در سطح شهرستان موجب افزايش علاقمندي به اين ورزش و افزايش گرايش به آن مي‌شود.
اكبري اظهار داشت: برگزاري كلاس‌هاي آموزشي براي ارتقاي دانش مربيان، راه‌اندازي خانه شطرنج و شناسايي استعدادهاي مختلف اين رشته از مهم‌ترين برنامه‌هاي هيئت شطرنج نكا است كه در صورت حمايت تربيت بدني، توانايي اين ورزش به اثبات مي‌رسد.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها