عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

65 درصد مدارس نكا تخريبي است

65 درصد مدارس نكا تخريبي است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:13 ب.ظ

مدير آموزش و پرورش نكا:
65 درصد مدارس نكا تخريبي است

خبرگزاري فارس: مدير آموزش و پرورش نكا از تخريبي بودن بيش از 65 درصد مدارس نكا خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان نكا، حميدرضا فدايي‌نيا صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با آمار به‌دست آمده در نكا اين شهرستان داراي يك‌صد مدرسه دوشيفت است كه وجود اين مدارس درروستاها به دليل مختلط بودن دختر و پسر در دوران ابتدايي و در برخي موارد راهنمايي وضعيت را مشكل ساخته است.
وي با اشاره به تخريبي بودن بيش از 65 درصد از مدارس نكا يادآور شد: مدارس تخريبي نكا نيز از جمله دغدغه‌هاي ديگر ماست كه اميدواريم با همكاري مردم و مسئولان در اين باره اقدام بيشتري اعمال شود تا علاوه بر افزايش فضاي آموزشي ساماندهي و مقاوم‌سازي بيشتري در مدارس صورت گيرد.
فدايي‌نيا با اشاره به ساخت و ساز و مقاوم سازي در مدارس شهرستان بيان داشت: در سال جاري پنج مدرسه در سطح شهرستان مقاوم‌سازي شده است كه نقش به‌سزايي در تعليم و تربيت فرزندان در محيطي آرام و بدون دغدغه دارد.
مدير آموزش و پرورش نكا با اشاره به تجهيز و نوسازي مدارس شهرستان خاطرنشان كرد: با تكميل پنج پروژه تجهيز و نوسازي در اين شهرستان، 70 كلاس درس در مساحتي بيش از5 هزار و 200 متر مربع و با اعتبار 9 ميليارد ريال نوسازي شده است.
وي يادآور شد: با توجه به كمبود فضاي آموزشي و تك شيفت بودن مدارس نكا اين حركت در نوسازي و تجهيز مدارس از جمله تمهيدات مهم اداره كل آموزش و پرورش و تجهيز و نوسازي مدارس بوده است.
فدايي‌نيا گفت: با تجهيز اين مدارس 800 دانش‌آموز در معرض خطر در مدارس تخريبي، صاحب سرپناهي امن و ايمن شده‌اند.
وي طرح‌هاي مقاوم‌سازي و نوسازي را شامل دبيرستان شهيد بهشتي، حضرت امام خميني (ره)، شهيد چمران، دبستان شاهد و مدرسه محمد عليزاده روستاي چاله پل نكا بوده است.
مدير آموزش و پرورش نكا در ادامه يادآور شد: شش مدرسه ام الائمه اومال، روستاي كلت، دبيرستان توحيد، بشارت و دو مدرسه جاده نيروگاه نيز نيازمند تجهيز و نوسازي است.
وي با اشاره به طرح شناي مدارس نيز تصريح كرد: طرح شناي سوم ابتدايي در مدارس از جمله طرح‌هاي موفق وزارت آموزش و پرورش است كه در سطح مدارس نكا نيز باقوت در حال انجام است.
فدايي‌نيا ادامه داد: يك هزار و 500 دانش‌آموز دختر و پسر سوم ابتدايي نكا در اين طرح شركت كرده‌اند كه با هماهنگي انجام شده، آموزش مي‌بينند.
وي در پايان افزود: احداث سالن‌هاي ورزشي و نمازخانه نيز از سياست‌هاي وزارت‌خانه و اداره كل آموزش و پرورش مازندران است كه به تناسب در شهرستان‌هاي استان و در نكا عملياتي مي‌شود.
انتهاي پيام/خ10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها