عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

واگذاري قطعي اراضي كشاورزي به بهره‌برداران ممنوع شد

واگذاري قطعي اراضي كشاورزي به بهره‌برداران ممنوع شد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:13 ب.ظ

در چهارمحال و بختياري؛
واگذاري قطعي اراضي كشاورزي به بهره‌برداران ممنوع شد

خبرگزاري فارس: مدير امور اراضي سازمان جهاد كشاورزي چهار محال و بختياري گفت: به منظور جلوگيري از سوء‌ استفاده افراد سودجو اراضي واگذاري تنها به صورت اجاره در اختيار بهره‌برداران قرار مي‌گيرد و انتقال قطعي ممنوع است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، خسرو عبداللهي صبح امروز در نشست با مديران امور اراضي سازمان‌هاي جهاد كشاورزي اين استان با اعلام اين مطلب اظهار داشت: بر اساس قانون افزايش بهره‌وري بخش كشاورزي اين امر به دليل جلوگيري از سوء استفاده افراد سودجو و زمين خواران صورت مي‌گيرد.
وي افزود: سازمان‌هاي مرتبط قبل از صدور هرگونه مجوز ساخت و ساز، از ادارات امور اراضي شهرستان استعلام بگيرند تا از زراعي يا غير زراعي بودن اراضي اطمينان حاصل كنند.
عبداللهي خاطر نشان كرد: از آن جايي كه ادارات امور اراضي به موجب قانون موظف هستند تا هرگونه ساخت و ساز غير مجاز در اراضي زراعي و باغات را به مراجع قضايي گزارش كنند و حكم قلع و قمع غير مجاز را اخذ كنند، عدم اخذ استعلام علاوه بر اتلاف سرمايه سبب بروز تبعات اجتماعي در منطقه خواهد شد.
مدير امور اراضي سازمان جهاد كشاورزي چهارمحال و بختياري بر ضرورت تعامل و همكاري بيشتر ميان بخشداران و امور اراضي شهرستان‌ها، گفت: با تعامل بهتر مي‌توان از صدور هرگونه مجوز ساخت و ساز در اراضي خارج از محدوده قانوني شهرها و حريم روستاها جلوگيري كرد.
وي در ادامه از صدور 58 پروانه بهره‌برداري كشاورزي در اين استان خبر داد و گفت: از ابتداي سال‌جاري تاكنون 388 موافقت اصولي و 125 پروانه تاسيس به بهره‌برداري بخش كشاورزي اين استان واگذار شده است.
عبداللهي اضافه كرد: مجوزهاي صادره به تفكيك دام شامل گاو شيري، پرواربندي گوساله، پرواربندي بره، مرغ گوشتي، مرغ تخمگذار، بز سانن، بوقلمون گوشتي، بلدرچين، كبك، شتر مرغ گوشتي، پرورش اسب، شتر داشتي، پرندگان زينتي و پرورش ماهي است.
وي با بيان اينكه از ابتداي سال‌جاري چهار مجوز موافقت اصولي پايگاه جمع‌آوري شير با ظرفيت 23 هزار ليتر صادر شده است، گفت: از 58 پروانه بهره‌برداري صادره 14 پروانه بهره برداري آن پرورش ماهي با ظرفيت 593 تن است.
انتهاي پيام/ي20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها