عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آغاز مسابقات رباتيك بسيج در مازندران

آغاز مسابقات رباتيك بسيج در مازندران
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:14 ب.ظ

امروز صورت گرفت؛
آغاز مسابقات رباتيك بسيج در مازندران

خبرگزاري فارس: نخستين دوره مسابقات رباتيك بسيج در مازندران امروز آغاز به كار كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري، فراخوان برگزاري نخستين جشنواره رباتيك بسيج استان مازندران جشنواره از يك ماه قبل در سطح استان مازندران از طريق آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و شهرداري‌هاي استان داده شد.
رئيس ستاد علمي نخستين جشنوار رباتيك بسيج مازندران پيش از ظهر امروز در مراسم آغاز به كار اين جشنواره با بيان اينكه نخستين مسابقات رباتيك با نام هوش برتر در ساري برگزار مي‌شود، اظهار داشت: فراخوان برگزاري اين جشنواره از يك ماه قبل در سطح استان مازندران از طريق آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و شهرداري‌هاي استان داده شد.
تاليا براري تصريح كرد: اين جشنواره در دو گروه دانش‌آموزي و دانشجويي و در رشته‌هاي جنگ‌جو سبك، سنگين و مسيرياب برگزار مي‌شود.
رئيس ستاد علمي نخستين جشنوار رباتيك بسيج مازندران در ادامه تعداد دانش‌آموزان شركت‌كننده در جنگ‌جوي سبك را 100نفر عنوان كرد و بيان داشت: 50 نفر از دانش‌آموزان در قالب 13تيم در رشته جنگ‌جوي سنگين حضور دارند.
وي ادامه داد: 90 نفر از دانش‌آموزان در رشته مسيرياب در قالب 28 تيم در اين مسابقات حضور دارند كه با احتساب تعداد دانشجويان شركت‌كننده در اين مسابقات 120نفر در قالب 38 تيم مسابقات ربات مسيرياب شركت كردند.
وي با اعلام اينكه اصطلاح جنگ‌جوي سبك و سنگين در ساخت ربات يك ساختار الكترونيكي است، افزود: دانش‌آموزان شركت‌كننده در اين رقابت‌ها براساس طرح ايده خود موفق به ساخت اين ربات‌ها شدند.
براري با اشاره به حضور 36 تيم دانشجويي در اين رقابت‌ها افزود: دانشجويان در جشنواره در دو رشته مسيرياب و جنگي سبك و سنگين در اين رقابت حضور دارند كه از بين 36 تيم 12 تيم تا رسيدن به مرحله فينال با يكديگر رقابت مي‌كنند و در فينال پس از ركوردگيري نفرات برتر اعلام مي‌شود.
وي تعداد داوران حاضر در مسابقات را 12 نفر عنوان كرد و بيان داشت: داوران حاضر در اين جشنواره در مسابقات مختلف رباتيك كشور شركت كردند و اطلاع كاملي از مسابقات رباتيك دارند.
براري هدف از شركت در اين مسابقات را شناسايي استعدادهاي برتر در زمينه ساخت ربات عنوان كرد و بيان داشت: اين مسابقات موجب تشويق نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به اين رشته مي‌شود كه از اين مسابقات زمينه‌اي براي ساخت ربات كاربردي فراهم مي‌شود.
رئيس ستاد علمي اولين جشنوار رباتيك بسيج مازندران در پايان خاطرنشان كرد: در صورتي كه زمان اعلام فراخوان اين مسابقات بيشتر بود علاقه‌مندان بيشتري در اين مسابقات حضور پيدا مي‌كردند.
وي بيان داشت: با اعلام محدويت ورود رباط‌هاي سنگين و حجيم ميزان استقبال از اين مسابقات بسيار چشمگير بود.
وي با اشاره به ساخت ربات پردازش‌گر تصوير توسط هيئت داوران اين مسابقات افزود: اين ربات توسط لب تاپ هدايت مي‌شود كه از شگفتي اين دوره از مسابقات است.
نخستين جشنواره رباتيك استان مازندران به نام شهيد عليرضا روحاني‌نيا به مدت يك روز در سالن والفجر شهرستان ساري واقع در ميدان امام اين شهر در حال برگزاري است.
انتهاي پيام/ي10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها