عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

استفاده از فناوري اطلاعات در پايين نگه‌داشتن هزينه‌ها مؤثر است

استفاده از فناوري اطلاعات در پايين نگه‌داشتن هزينه‌ها مؤثر است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:14 ب.ظ

رئيس سازمان بازرگاني بوشهر:
استفاده از فناوري اطلاعات در پايين نگه‌داشتن هزينه‌ها مؤثر است

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان بازرگاني استان بوشهر گفت: استفاده از آي‌تي و فناوري‌هاي اطلاعات و ارتباطات در پايين نگه‌داشتن هزينه‌ها مؤثر است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر، سيدحسين حسيني‌محمدي صبح امروز در حاشيه بازديد از نمايشگاه فناوري اطلاعات در بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در موضوع نهضت قيمت تمام شده كه اخيرا مطرح شده يكي از ابزارهايي كه به بنگاه‌ها، كارگاه‌ها، موسسات و سازمان‌ها در پايين نگه‌داشتن هزينه‌ها كمك شاياني مي‌كند استفاده از آي‌تي و فناوري‌هاي اطلاعات و ارتباطات است.
وي بيان داشت: در حال حاضر 90 درصد ناوگان حمل و نقل كشور به صورت سنتي و يكسره (حمل مستقيم كالا از مبدا تا مقصد) فعاليت دارند و اين امر سبب افزايش هزينه حمل كالا و كندي عمليات لجستيك مي‌شود.
رئيس سازمان بازرگاني استان بوشهر شبكه توزيع كالا و خدمات را جزئي از نظام اقتصادي با تعاملات گسترده با ساير بخش‌ها توليدي و خدماتي ذكر كرد و افزود: شبكه‌هاي توزيع نقش مهمي در اقتصاد كشور دارند و از طريق انتقال كالاهاي توليد شده به بازار و مصرف‌كننده كل اقتصاد را متأثر ساخته و سبب بهبود شاخص‌هاي كلان اقتصادي كشور مي‌شود.
وي با بيان اينكه فضاهاي مجازي مي‌تواند درگسترش بازارهاي مصرف كالا و افزايش مقياس فروش فعالان شبكه توزيع، نقش عمده و اساسي ايفا كند، گفت: كاهش هزينه‌ها و افزايش بهره‌وري در عرصه توليد، ارائه خدمات ونظارت بر بازار را به‌ دنبال و در نهايت رشد و شكوفايي اقتصاد كشور را رقم مي‌زند.
حسيني عنوان داشت: نمايشگاه الكامپ خليج فارس فرصت بسيار مناسبي براي حضور شركت و سازمان‌هاي‌هاي توانمند در زمينه فناوري اطلاعات، مخابرات، تجارت الكترونيكي و بانكداري الكترونيكي است كه اميدواريم تمام اقشار جامعه به‌ويژه دانشجويان، اساتيد و نخبگان بتوانند از اين فرصت استفاده كنند.
وي در ارتباط با اهداف سياست‌هاي توسعه تجارت خارجي اين سازمان گفت: يكي از اهدافي كه در سند توسعه تجارت خارجي ترسيم كرديم، گسترش رقابت‌پذيري محصولات صادراتي است.
حسيني‌محمدي اظهار داشت: دستيابي به رشد پايدار توليدات صادرات محور و گسترش هم پيوندي با اقتصاد جهاني و منطقه از ديگر اهداف ما است.
دبير كارگروه توسعه صادرات غير‌نفتي بوشهر افزود: برخورداري از بخش خصوصي و تعاوني توانمند در راستاي گسترش صادرات و توسعه تجارت استان ضروري است.
وي رشد و توسعه صادرات كالا و خدمات با ارزش افزوده و فناوري بالا را از برنامه‌هاي مهم در كارگروه توسعه صادرات غير‌نفتي ذكر كرد و ادامه داد: گسترش همكاري‌هاي مشترك دولت و تشكله‌اي تجاري، توليدي، صنفي و سازمان‌هاي مردم نهاد در ارتقاي كيفي نظارت و روان‌سازي قوانين و مقررات تجاري و تسهيل در ارائه خدمات بازرگاني از اهداف كلان توسعه تجارت خارجي استان بوشهر است.
انتهاي پيام/ج20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها