عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بازديد 400 دانش‌آموز اردلي از مناطق عملياتي جنوب

بازديد 400 دانش‌آموز اردلي از مناطق عملياتي جنوب
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:15 ب.ظ

فرمانده سپاه ناحيه اردل خبر داد:
بازديد 400 دانش‌آموز اردلي از مناطق عملياتي جنوب

خبرگزاري فارس: فرمانده سپاه ناحيه اردل گفت: 400 دانش‌آموز از اين شهرستان از در قالب كاروان‌هاي راهيان نور از مناطق عملياتي جنوب كشور ديدن خواهند كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، عبدالمحمد سعيدي صبح امروز در مراسم اعزام دانش‌آموزان اين شهرستان به مناطق عملياتي جنوب كشور اظهار داشت: اين دانش‌آموزان كه در مقطع دوم دبيرستان هستند در قالب كاروان راهيان نور به‌مدت چهار روز از مناطق اروند كنار، شلمچه، هويزه و دهلاويه ديدن خواهند كرد.
وي هدف از اعزام اين كاروان‌ها به مناطق جنگي سرزمين‌هاي نور را آشنايي نسل سوم انقلاب با اهداف و آرمان‌هاي شهدا دانست و تاكيد كرد: تا زماني كه جوانان و نوجوانان راه و سيره شهدا كه همان پيروي از ولايت را ادامه دهند نقشه شوم دشمنان در ضربه زدن به انقلاب اسلامي به جايي نخواهد رسيد.
فرمانده سپاه ناحيه اردل خاطرنشان كرد: عامل اصلي ايستادگي و سربلندي در تقابل با هجمه سنگين ناجوانمردي‌ها و نابرابري‌هايي كه بر اين انقلاب نوپاي مردمي و اسلامي تحميل شد، فداكاري و از خود گذشتگي بسيجي‌وار شهدا و رزمندگان است.
وي با بيان اينكه راهيان‌ نور يك رخداد بزرگ فرهنگي و اثرگذار است، گفت: كاروان‌هاي راهيان نور به‌ويژه براي نسل جوان كشور، كلاس درس گسترده و بزرگي است كه ارزش‌هاي دفاع مقدس و انقلاب اسلامي را منتقل مي‌كند.
سعيدي مناطق عملياتي دفاع مقدس را گنجينه عظيم و پايان‌ناپذير براي نسل امروز و فردا عنوان كرد و گفت: اردوهاي راهيان نور زمينه مناسبي براي به تصوير كشاندن فرهنگ جهاد و شهادت، پايداري و مقاومت، ايثار و از خودگذشتگي رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس براي جوانان و نوجوانان است.
وي در ادامه در ارتباط با اهداف كلي اين طرح عظيم فرهنگي حماسي تصريح كرد: اشاعه فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس به عنوان سند عزت و سربلندي به نسل‌هاي جنگ نديده رسالت سنگين و مهمي است كه علاوه بر سنگين‌تر ساختن رسالت متوليان شيريني خاصي به اين امر مي‌بخشد.
سعيدي اضافه كرد: حضور كاروان‌هاي راهيان نور در يادمان‌هاي شهداي هشت سال دفاع مقدس در حقيقت يكي از اساسي‌ترين ابزار پيروزي در جنگ نرم است و در اين اردوها به نتايج خوبي نيز دست پيدا كرديم.
وي خاطرنشان كرد: استقبال اقشار مختلف مردم به‌ويژه جوانان از برنامه‌هاي راهيان نور در واقع فرصتي ارزنده براي انتقال ارزش‌هاي الهي دفاع مقدس و افزايش بصيرت در جامعه است و اميدوار هستيم كه اينگونه برنامه‌ها تداوم داشته باشند.
سعيدي ادامه داد: همه كساني كه افتخار حضور در سرزمين سال‌هاي دفاع را كسب مي‌كنند، بايد قدر اين توفيق الهي را بدانند و سيره شهدا را چراغ راه زندگاني خود قرار دهند.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها