عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

برگزاري گفتمان ديني زن و خانواده در مريوان

برگزاري گفتمان ديني زن و خانواده در مريوان
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:15 ب.ظ

با حضور 120 دانش‌آموز مريواني انجام شد؛
برگزاري گفتمان ديني زن و خانواده در مريوان

خبرگزاري فارس: با حضور 120 دانش‌آموز مريواني گفتمان ديني با موضوع زن و خانواده در اسلام در دبيرستان كاردانش عصمت اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، فاطمه قاسمي از اساتيد گفتمان‌هاي ديني شهرستان مريوان ظهر امروز در اين گفتمان اظهارداشت: با ارزش‌ترين انسان‌ها نزد خدواند متعال كساني هستند كه با تقوي بوده و ايمان خود را حفظ كنند.
وي ديدگاه اسلام نسبت به زن و خانواده را ديدگاهي مثبت خواند و نقش اساسي زن و خانواده در تربيت جامعه را مهم عنوان كرد.
وي با اشاره به اهميت زن در جامعه خاطرنشان كرد: اهميت زنان به حدي است كه يكي از سوره‌هاي قرآن كريم به نام زن نازل شده است.
اين استاد گفتمان ديني شهرستان مريوان ادامه داد: زنان به عنوان نيمي از جمعيت جامعه رسالت سنگيني در تربيت فرزندان دارند و توجه به اين مهم توسط زنان مي‌تواند جامعه را به سوي رشد و ترقي سوق دهد.
قاسمي با بيان اينكه مردان جامعه با وجود زنان است كه مي‌توانند به پيشرفت برسند، تصريح كرد: اگر زنان به خوبي بتوانند در كنار مردان حضور داشته باشند و در آنها ايجاد انگيزه براي فعاليت و تلاش كنند، مي‌توانند زمينه سعادت و خوشبختي خود و اقشار جامعه را فراهم كنند.
وي به وظايف زن و مرد پرداخت و از دختران دانش‌آموز دبيرستان ياد شده خواست تا نقش خود را در جامعه به خوبي ايفا كنند و عفت و پاكدامني خود را در هر لحظه‌اي حفظ كنند.
وي خطاب به دانش‌آموزان بيان داشت: شما دانش‌آموزان با تحصيل علم و دانش و حفظ جايگاه خود در جامعه مي‌توانيد زمينه رشد و ترقي خود و افراد جامعه را مهيا كنيد.
اين استاد گفتمان‌هاي ديني ادامه داد: اگر زنان و دختران جامعه ما جايگاه و منزلت خود را حفظ كنند بي‌شك جامعه با آسيب‌هاي اجتماعي رو به رو نخواهد بود و به راحتي بر مشكلات خود غلبه مي‌كند.
قاسمي در پايان سخنان خود مطالبي در خصوص ارث، نفقه، تفاوت زن ومرد ازديدگاه اسلام ، طلاق، تربيت فرزندان، موضوع سرپرستي مرد درخانه، رعايت حريم زن ومرد از سوي همديگر رابراي دانش‌آموزان تشريح كرد.
در پايان اين گفتمان ديني كه از سوي اداره تبليغات اسلامي مريوان برگزار شد به تعدادي از دانش‌آمنوزان فعال در گفتمان جوايزي اهدا شد.
اين گفتمان به منظور آشنايي دانش‌آموزان با وظايف و نقش زن و مرد در جامعه و با هدف ارتقاي سطح بينش و آگاهي آنها در مسايل روزمره برگزار شد.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها