زلزله سياسي منطقه خاورميانه را فراگرفته است

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

زلزله سياسي منطقه خاورميانه را فراگرفته است

آيت‌ الله مكارم ‌شيرازي در اجلاسيه جامعه مدرسين و علماي بلاد:
زلزله سياسي منطقه خاورميانه را فراگرفته است

خبرگزاري فارس: يكي از مراجع تقليد قم شرايط اخير منطقه خاورميانه و قيام‌هاي كشورهاي اسلامي را مورد توجه قرار داد و گفت: زلزله سياسي منطقه را فراگرفته و چنين شرايطي در طول تاريخ بي‌سابقه بوده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله ناصر مكارم شيرازي پيش از ظهر امروز در اجلاسيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم و علماي بلاد كه در مدرسه عالي امام خميني برگزار شد، در سخناني با اشاره به نقش و تاثيرگذاري برگزاري چنين اجلاسيه‌هايي اظهار داشت: برگزاري اين اجلاسيه و تصميماتي كه در آن گرفته مي‌شود، براي نظام، دين و روحانيت سرنوشت‌ساز و موثر خواهد بود.
وي در ادامه به نقش حوزه‌هاي علميه در مقابله با شبهات اشاره كرد و گفت: امروز دشمنان مي‌خواهند جوانان ما را از ديانت دور كرده و حوزه‌هاي علميه و روحانيت در اين زمينه وظيفه بسيار مهمي بر دوش دارند.
اين مرجع تقليد نقش علماي بلاد را مورد توجه قرار داد و يادآور شد: علما در شهرهاي مختلف وظيفه سنگيني بر دوش دارند و بايد كاري كنند كه ايمان از دل جوانان ما بيرون نرود.
وي در ادامه سخنان خود شرايط اخير منطقه خاورميانه و قيام‌هاي مردم كشورهاي اسلامي را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: زلزله سياسي منطقه را فراگرفته و چنين شرايطي در طول تاريخ بي‌سابقه بوده است.
آيت‌الله مكارم شيرازي با اشاره به اينكه در شرايط حساس كنوني روحانيت وظيفه خطيري بر عهده دارد، گفت: بايد زمينه لازم براي تقويت وحدت عموم مسلمانان جهان را فراهم كرده و همچنين در بعد داخلي نيز در راه تقويت هرچه بيشتر وحدت گام برداريم.
وي با تاكيد بر تقويت عوامل وحدت آفرين و پرهيز از تفرقه بيان داشت: در اين راه نبايد فقط به شعار اكتفا كنيم، بايد همراه با سردادن شعار عمل لازم را انجام داده و وحدت جامعه اسلامي را تقويت كنيم.
اين مرجع تقليد به تلاش دشمنان براي ترويج فرقه‌هاي انحرافي اشاره كرد و گفت: بايد حوزه‌هاي علميه در برابر اين توطئه‌هاي دشمنان بيش از پيش تقويت شوند.
وي نسبت به فعاليت مكتب انحرافي شيطان پرستي هشدار داد و افزود: همه ائمه جمعه، علماي بلاد و مديران حوزه‌ها در سراسر كشور بايد تلاش كنند كه حوزه تقويت شود.
آيت‌الله مكارم شيرازي با اشاره به اينكه جوانان بهترين حافظان نظام اسلامي هستند، ادامه داد: بايد بدانيم كه اگر جوانان ما از دست بروند، نظام اسلامي ضربه خواهد خورد.
وي همچنين بر حفظ هرچه بيشتر استقلال حوزه‌هاي علميه، مرجعيت و روحانيت تاكيد كرد و بيان داشت: حوزه نبايد به دولت و حكومت وابسته باشد و امام خميني(ره) نيز بر اين مسئله تاكيد بسيار زيادي داشتند.
اين مرجع تقليد تاكيد كرد: استقلال حوزه و روحانيت مايه افتخار است و همه بايد از اين سرمايه مهم حفاظت و حراست كنيم.
وي بازگشت طلاب پس از اتمام تحصيل در قم را مورد تاكيد قرار داد و گفت: نبايد طلابي كه براي گذراندن دوران طلبگي به شهر قم مي‌آيند تا آخر در اين شهر مستقر شوند.
آيت‌الله مكارم شيرازي با تاكيد بر ضرورت مهيا شدن شرايط لازم براي طلاب به شهرهاي خود گفت: طلاب در مناطق مختلف مي‌توانند منشأ آثار خوبي باشند.
انتهاي پيام/خ10/ع

پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:17 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها