عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

علماي بلاد در متن قرار دارند

علماي بلاد در متن قرار دارند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:27 ب.ظ

آيت‌الله حسيني‌بوشهري:
علماي بلاد در متن قرار دارند

خبرگزاري فارس: دبير هفتمين اجلاسيه جامعه مدرسين و علماي بلاد گفت: جامعه مدرسين، شورايعالي و مركز مديريت حوزه‌هاي علميه به علماي بلاد اعلام مي‌كند كه آنها در حاشيه نبوده و در متن قرار دارند.

به ‌گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله سيدهاشم حسيني‌ بوشهري صبح امروز در هفتمين اجلاسيه جامعه مدرسين و علماي بلاد كه در تالار قدس مدرسه عالي امام خميني ‌(ره) در حال برگزاري است، با اشاره به پيروزي انقلاب اسلامي و نقش روحانيت در تحقق اين پيروزي اظهار داشت: روحانيت با آشنا كردن مردم با دين خدا موفق شد كه يك كار بزرگ را رقم بزند و امام خميني در اين مسير هدايت‌هاي لازم را انجام دادند.
وي با اشاره به رسالتي كه روحانيون چه قبل از انقلاب و چه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي بر عهده داشته‌اند، تاكيد كرد: بايد اين را بدانيم كه رسالت ما پايان نيافته است، چرا كه امروز دشمنان در تلاش هستند كه از راه‌هاي مختلف و با طرح توطئه‌هاي گوناگون به اين دين آسماني ضربه زده و آن را از بين ببرند.
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با اشاره به اينكه دشمنان در مقابله با اسلام و مسلمانان از تمام ظرفيت‌هاي خود بهره مي‌گيرند، تاكيد كرد: در چنين شرايطي روحانيت وظيفه بزرگي بر دوش دارد و بايد براي حل مشكلات جهان اسلام چاره انديشي لازم را داشته باشد.
وي با اشاره به ترسيم چهره‌‌اي خشن و ضد ارزش‌هاي انساني از سوي دشمنان براي مسلمانان گفت: بايد با برگزاري چنين اجلاسيه‌هايي به فكر راه حلي براي مشكلات باشيم.
آيت‌الله حسيني بوشهري با تاكيد بر اينكه رسالت روحانيون بسيار سنگين‌تر از گذشته شده است، افزود: امروز شاهد هستيم كه مقام معظم رهبري به مصر و تونس پيام صادر مي‌كنند و دشمن وقتي تاثيرگذاري اين پيام را مشاهده مي‌كند، به قوت روحانيت پي مي‌برد.
وي با اشاره به اينكه فعاليت و حضور در صحنه روحانيون نبايد فقط به برگزاري همايش‌ها و كارهاي شهري و استاني محدود شود، گفت: روحانيت بايد با مردم ارتباط مستمر داشته و با ايشان همراه باشند، چرا كه مردم هميشه نقش آفرين صحنه‌هاي سياسي و اجتماعي هستند.
امام جمعه قم با اشاره به اينكه حوزه از نظام جدا نيست، به سخني از مقام معظم رهبري درباره ارتباط حوزه و نظام اشاره كرد و افزود: همانگونه كه مقام معظم رهبري فرمودند حوزه بايد حامي نظام بوده و علاوه بر اين ناصح نظام نيز باشد.
وي در ادامه به بحث تحول در حوزه‌هاي علميه نيز اشاره كرد و گفت: حوزه شيعي نبايد ايستا باشد و ما بايد در حالي كه سنت‌هاي اصيل حوزه را حفظ مي‌كنيم، در راستاي تحول در حوزه نيز تلاش لازم را داشته باشيم.
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم در ادامه با اشاره به نقش و تاثيرگذاري علماي بلاد تاكيد كرد: جامعه مدرسين، شوراي عالي و مركز مديريت حوزه‌هاي علميه به علماي بلاد اعلام مي‌كند كه ايشان در حاشيه نبوده و در متن قرار دارند و بايد در راه تحول در حوزه تلاش لازم را داشته باشند.
وي در پايان به سفر رهبر انقلاب به قم اشاره كرد و گفت: رهبر انقلاب در اين سفر ديدارهاي مختلفي را با حوزويان داشتند و بر بحث تحول در حوزه تاكيد كردند.
آيت‌الله حسيني بوشهري ادامه داد: به همين دليل جامعه مدرسين حوزه علميه قم با توجه به اهميت عملي شدن منويات رهبري، مسئله تحول در حوزه را با جديت دنبال مي‌كند.
انتهاي پيام/صا10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها