عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مربيان مهدهاي كودك چهارمحال و بختياري بيمه مي‌شوند

مربيان مهدهاي كودك چهارمحال و بختياري بيمه مي‌شوند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:27 ب.ظ

مديركل بهزيستي چهارمحال و بختياري:
مربيان مهدهاي كودك چهارمحال و بختياري بيمه مي‌شوند

خبرگزاري فارس: مديركل بهزيستي چهارمحال و بختياري گفت: تا پايان سال ‌جاري مربيان مهدهاي كودك اين استان زير پوشش بيمه تأمين اجتماعي قرار مي‌گيرند.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، ابوالفتح شيرمردي صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر افزون بر 630 مربي در 270 مهد كودك در سراسر اين استان مشغول به فعاليت هستند.
وي افزود: از اين تعداد 288 مربي در 160 روستامهد، 326 مربي در 105 مهد خصوصي و 16 مربي در پنج مهدكودك خودكفا در اين استان به بيش از 10 هزار كودك و نوباوه آموزش‌هاي لازم را ارائه مي‌دهند.
شيرمردي خاطرنشان كرد: با اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها و آزادسازي قيمت‌ها افزايش شهريه مراكز وابسته به اين سازمان از جمله مهدهاي كودك بدون تغيير و باثبات خواهد بود.
مديركل بهزيستي چهارمحال و بختياري خاطرنشان كرد: برهمين اساس تاكنون هيچ‌گونه افزايش شهريه در راستاي مهدهاي كودك ابلاغ نشده است و اين مراكز با دريافت شهريه‌ ثابث همچون گذشته موظف به فعاليت و خدمات‌رساني به مهدهاي كودك اين استان هستند.
وي در ادامه بر ضرورت ترويج و فراگيري بيش از پيش برنامه‌هاي ديني در مهدهاي كودك سراسر اين استان تأكيد كرد و گفت: اجراي برنامه‌هاي ديني در مهدهاي كودك موجب ارتقاي رشد روحي، معنوي و فكري كودكان خواهد شد كه بر همين اساس لازم است تا اين موضوع بيش از پيش مورد توجه قرار بگيرد.
شيرمردي خاطرنشان كرد: ترويج و گسترش آموزش‌هاي ديني مي‌تواند مسير صحيح و اصولي را در دوران نوجواني و جواني براي اين قشر از جامعه هموار‌ كند كه اين مهم به تبع ارتقاي امنيت و سلامت جامعه را تضمين خواهد كرد.
وي در ادامه با اشاره به تعداد معلولان زير پوشش بهزيستي اين استان عنوان داشت: در حال حاضر افزون بر 25 هزار معلول زير پوشش خدمات اين سازمان قرار دارند كه تمام اين افراد زير پوشش بيمه تأمين اجتماعي هستند.
شيرمردي با بيان اينكه هر فردي بنا بر توانايي‌هاي خود از استعدادها و توانمندي‌هاي منحصر به فردي نسبت به ساير افراد بر‌خوردار است، افزود: معلولان نيز به عنوان قشري از جامعه از اين قاعده مستثني نيستند و هر كدام در نوع خود از استعدادها و خلاقيت‌هاي قابل توجهي برخوردار هستند.
وي بر ضرورت ايجاد زمينه‌هاي اشتغال براي معلولان در بخش‌هاي مختلف جامعه تأكيد كرد و گفت: برهمين اساس برخورداري از شغل مناسب عامل مهم دستيابي افراد به استقلال اجتماعي و فردي است كه اين مهم بايد براي معلولان جامعه بيش از پيش فراهم شود.
شيرمردي اظهار داشت: برخورداري از شغل مناسب علاوه بر ايجاد استقلال اجتماعي و فردي به ارتقاي خودباوري افراد كمك شاياني كرده و سلامت رواني آنان را تضمين مي‌كند.
شيرمردي بر ضرورت فراهم كردن امكانات براي دسترسي معلولان به منظور مشاركت در فعاليت‌هاي فرهنگي و اجتماعي در جامعه تأكيد كرد و عنوان داشت: معلولان بايد فرصت يابند تا استعدادهاي خلاق هنري و فكري خود را رشد داده و آن را نه تنها براي منافع خود، بلكه براي غني‌سازي جامعه به كار گيرند.
انتهاي پيام/ج10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها