عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

فضاي كرسي آزاد‌انديشي در دانشگاه‌ها مناسب است

فضاي كرسي آزاد‌انديشي در دانشگاه‌ها مناسب است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:27 ب.ظ

مديركل دفتر امور فرهنگي وزارت علوم:
فضاي كرسي آزاد‌انديشي در دانشگاه‌ها مناسب است

خبرگزاري فارس: مديركل دفتر امور فرهنگي وزارت علوم گفت: در دولت احمدي‌نژاد فضاي مناسبي براي كرسي آزاد‌انديشي ايجاد شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بابل، جليل دارا صبح امروز در سي و سومين نشست مديران و معاونان دانشگاه‌هاي منطقه 3 كشور در دانشگاه صنعتي بابل اظهار داشت: براي تغذيه فكري دانشجويان، كرسي آزادانديشي بايد به صورت مستمر در دانشگاه‌ها برگزار شود و اين كرسي صرفا به دادن آمار بسنده نكند.
وي بيان داشت: كرسي‌هاي تاثيرگذار بايد در يك فضاي منطقي و قانونمندانه ايجاد شود و در انتخاب افراد، موضوعات، مجري و ملزم بودن به آئين نامه دقت بيشتري شود.
دارا با اشاره به اينكه كرسي‌هاي آزاد انديشي مختص فعاليت‌هاي سياسي نيست، افزود: برگزاري اين كرسي‌ها خلأهاي مناظره‌هاي سياسي را رفع كرده اما قدرت تحمل افراد بايد بالا رود.
وي با بيان اينكه قانون هدفمند كردن يارانه‌ها بايد به عنوان يكي از موضوع‌هاي كرسي‌هاي آزاد انديشي در دانشگاه‌ها مورد بحث و بررسي قرار گيرد، بيان داشت: با توجه به اينكه دانشجويان از منتقدترين افراد جامعه در قانون هدفمند كردن يارانه‌ها هستند بايد در كرسي‌هاي آزاد‌انديشي در دانشگاه‌ها مزاياي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها مورد بحث و بررسي قرارگيرد تا دانشجويان با اطلاعات كامل در اجراي اين قانون با دولت همراه شوند.
دارا تصريح كرد: كرسي‌هاي آزادانديشي اگر بر اساس گفتمان انقلاب اسلامي حركت كند تاثيرات داخلي و فرامنطقه‌اي را به همراه دارد.
وي وجود ولايت فقيه را سبب اقتدار نظام برشمرد و افزود: اگر امروز كشورهاي خاورميانه به تأسي از انقلاب اسلامي خواستار انقلابي نو در كشور خود هستند به دليل تدبير هوشمندانه ولايت فقيه است.
دارا تصريح كرد: اگر در چارچوب نظام و اصولي كه قانون اساسي براي ما تعريف كرده حركت كنيم، مقتدر و در سطح خاورميانه سرافراز و سربلند هستيم.
وي افزود: در دولت‌هاي نهم و دهم ساختار وزارت علوم در حوزه آموزش و پژوهش داراي تحول بزرگي شده است.
انتهاي پيام/ي20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها